900 Bin TL 'lik proje MARKA'dan destek alacak

Danışmanlık, Belgelendirme, İşletme Destek
Danışmanlık, Belgelendirme, İş…
Danışmanlık, Marka Patent Hizmetleri, Belgelendirme, Mesleki Eğitim Hizmetleri
Danışmanlık, Marka Patent Hizm…
Elektrik proje
adapazarı proje
9 yıl önce
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, Büyükşehir Belediyesi olarak Karaman’da Yenikent Devlet Hastanesi’nin hemen karşısında yer alan Kent Ormanı’na Sakarya’yı Yaşayarak Öğrenme Merkezi kuracaklarını belirtti.

900 bin TL’ye mâl olması beklenen merkezin yüzde 75’lik ödeneği ise MARKA tarafından sağlanacak. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yenikent Bölgesine sürdürdüğü yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Deprem sonrası kurulan Karaman, Camili1, Camili2 ve Korucuk Mahallelerini kapsayan Yenikent Bölgesinin sosyal yaşantısını canlandırmaya yönelik birçok projeyi hayata geçiren Sakarya Büyükşehir Belediyesi şimdi de Karaman Yenikent Devlet Hastanesi’nin hemen karşısında bulunan Kent Ormanı’na Sakarya’yı Yaşayarak Öğrenme Merkezi kuracak. MARKA tarafından Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programına hazırladığı proje ile başvuran Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin projesi kabul edilerek onaylandı. Yaklaşık 900 bin TL’ye mal olması beklenen projenin yüzde 75’lik kısmını ise MARKA hibe olarak karşılayacak.

Dezavantajlı çocuklara yönelik olarak hazırlanan projede asıl hedeflerinin ortaokul ve lise öğrencileri olduğunu söyleyen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, “Doğa ile iç içe doğaya uyumlu bir merkez yapılması için kolları sıvadık. Projemiz MARKA’dan mali destek almaya hak kazandı ve imzalar atıldı. Yaklaşık olarak 900 bin TL maliyeti olacak olan projemizin yüzde 75’ini MARKA karşılayacak. Bu da takriben 750 bin TL civarında tutuyor. Rakamları net olarak söyleyemiyoruz çünkü ihale sonucuna göre rakamlar kesinlik kazanacak. Buradaki merkezimiz kütükten yapılacak ve ormanla uyumlu olacak. İleride burada izcilik kampları da düzenlenebilecek. Yaklaşık 800 dönümlük bir alana kurulacak olan merkezde tüm yapılar ahşap olarak tasarlanacak ve çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak” dedi.

Sakarya’yı Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nin ana binası ve müştemilat binalarının yanısıra tırmanma merdivenleri oyun alanları da ahşap olarak yapılacak. Doğa ile iç içe yapılacak projenin bölgeyi daha da hareketlendirmesi bekleniyor.