7 Yaşındaki Kızları 4 Yıldır Kayıp

Sapanca ilçesinde 4 yıl önce 2,5 yaşındaki kızları kaybolan aile, validen yardım istedi.   

Sapanca ilçesi Göl Mahallesi'nde 12 Haziran 2006 tarihinde yakınlarının evinin önünde akraba çocuklarıyla oyun oynarken kaybolan ve bir daha hiçbir haber alınamayan Alev'in (7) gözü yaşlı annesi Nuran Çetin (32) ve babası Abdurrahman Çetin ( 35), vali, emniyet müdürü olmak üzere tüm devlet yetkililerinden yardım istedi. Kızlarının kaçırılmasından şüphelenen aile zamanında önce polise başvurdu. Jandarma, polis, sivil savunma ve tüm aile fertleri her yerde kayıp kızı aradı.
Ölü ya da Diri

Yapılan tüm aramalara rağmen kayıp kız bir türlü bulunamadı. Konuşmaya yeni başlayan ve o günlerde 2,5 yaşında olan küçük kızın bulunması için aile 50 bin dolar para ödülü ya da isteyene ödül değerinde bir daire verme kararı aldı. Cep telefonlarını dinlemeye aldıran aileyi, ödülü duyan bazı fırsatçılar dışında kimse aramadı. Yapılan araştırmalarda küçük kızın yerini bildiklerini söyleyen ve telefon eden kişilerin büyük ödülü almak için aradıkları ortaya çıktı. Olayın üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen umutlarını kaybeden aile, ölü ya da diri kızlarının bir an önce bulunmasını istiyor.   

Kızım Okula Gidecekti

Küçük kızın annesi Nuran Çetin gözyaşları içinde devlet yetkililerine seslenerek, "Kızım bugün aramızda olsaydı, okula gidecekti. Kimse ilgilenmiyor. Biz ölü ya da diri kızımızı istiyoruz. Her şeye hazırlıklıyız. Mezarı bile yok. Ödül koyduk. Ödülü almak için bazı fırsatçılar aradı. Onlardan da bir şey çıkmadı. Ödül halen geçerli. Kızımızın yerini bildiren veya bize sağ olarak teslim eden kim olursa olsun 50 bin dolar para veya bir daire sözümüz geçerli. Kendisinden şikayetçi olmayacağız. Yeter ki bize kızımızı sağ olarak getirsin" dedi.  
Kimsenin Aradığını Düşünmüyorum

Baba Abdurrahman Çetin ise Sakarya Valisi ve Emniyet Müdürü başta olmak üzere tüm devlet yetkililerine seslendi. Baba Çetin, "Çok zor bir acı. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Ölsem de bugünleri görmeseydim. Vali veya valilikten kimse bizi aramadı. Arada polise gidip soruyoruz. Kimsenin aradığını düşünmüyorum .Yeni emniyet müdürümüzden yardım istiyorum. Biz kızımızın bulunmasını istiyoruz. Dilencilerden ya da çocuğu olmayanlardan, herkesten şüpheleniyoruz. Uykumuz yok. Her an çıkıp gelecekmiş gibi bekliyoruz. Ölü ya da diri kızımızı istiyoruz" diye konuştu.
 
13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]