Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
Dost Branda Branda, Tente, Çadır
supereleman_14.04.2011 Gülşan Branda
Alt Sektörler Ana Sayfa > Sektörler > Branda, Tente ve Çadır > Branda, Tente, Çadır >
 
Toplam 4 oylamada 5.0 ortalama

Karapürçek Branda, Tente, Çadır

ˆ Üst Kategoriye Çık

Birçoğumuz ilkbahar yağmurlarına az veya çok yakalanmışızdır. Bu, Sakarya gibi yağışı bol bir yörede daha da kaçınılmaz olur. Bundan onlarca yıl önce Sakarya’da çadır, en basit ve ucuz doğal şartlardan korunma yöntemi olarak kullanılmaya başlandı. Günümüzde Sakarya’da branda dendiği zaman aklımıza Sakarya’nın tente ve çadırı da gelmiyor değil.

Branda, soğuk kış günlerinin gökyüzünden aheste aheste aşağı doğru süzülen beyaz kristallerinin, tüm hayatımıza sunduğu mutluluğu biraz daha artırmak için kullandığımız bir ürün.  Endüstride akrilik, polyester, tekstil malzemeleri ve benzeri türev bileşenlerin farklı miktar ve kombinasyonlarda bir araya getirilmesi ile elde edilmekte.

Çarşıda rehavet içinde gezine gezine, neredeyse tüm vitrinleri baştan aşağıya süzerek geçirdiğimiz bir alışveriş turunda aniden bastıran bir sağanak yağmur altında hepimizin gayri ihtiyari yaptığı davranıştır mağaza önünde duran açık bir tente aramak. Sığınabileceğimiz bir çadır altı bulabilmek.

Branda, yağmur ve kar altında sizi koruyan, tüm olumsuz dış şartlardan izole edip ayıran kumaş tarzı bir malzemedir ancak ondan daha ağır ve yoğunluğu fazladır. Bu malzeme alınır, usta ellerde ve uygun makinelerde tente haline çevrilir. Bahçe kafeterya veya balkon gibi mekanlarda açık alanlardan daha fazla yararlanmayı mümkün kılar.

Sakarya’da, brandanın tente ve çadır halini alıp farklı mekanlar ve alanlarda yarar sağlamasına dönük faaliyette bulunan irili ufaklı birçok işletme mevcut. Gündelik hayatımızda bireysel veya aile ihtiyaçlarına dönük olarak çalışmalarını yürütenler de mevcut, spor salonları, halı sahalar ve hatta küçükbaş büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yapıldığı, bir uygulamada bin metrekarelerle ölçülen alanları kapatan firmalarımız da var.

Bu ürünlerin kullanıcılarına sunduğu avantajlarının başında öncelikli olarak maliyet avantajı geliyor. Bununla birlikte zamandan tasarruf da yadsınamaz öneme sahip. Düşünsenize; yüzlerce metrekarelik bir alanı kapatıp olumsuz dış şartlardan izole etme planınızda ya betonarme, demir konstrüksiyon veya ahşap yapı gibi kalıcı bir binayı orta vadeli bir zaman zarfından inşa etmek zorundasınız veya bu ihtiyacınızı daha kısa sürede daha da az bir maliyetle ve daha pratik yoldan halledebilirsiniz.

Elbette kim olsa ikinci şıkkı seçip malzeme olarak brandayı seçer ve yerinin büyüklüğü ile orantılı olarak çadırını inşa ettirir.

Yukarıda da değindiğimiz gibi, Sakarya’nın branda üreticileri ve tente çadır imalatçısı firmalarımız yetkinliklerini referanslarıyla perçinlemekteler. Sitemizden de bu firmalara ulaşmak gerçekten çok kolay…


 

Bu kritere uygun kayıt bulunamadı
Bağlı alt sektöre geri dön  Firma ekle 
 
İlçe ve Semt Seçimi
Adapazarı
 
Camili
 
Karaman
 
Korucuk
 
Akyazı
 
Arifiye
 
Erenler
 
Ferizli
 
Geyve
 
Hendek
 
Karapürçek  
 
Karasu
 
Kaynarca
 
Kocaali
 
Pamukova
 
Sapanca
 
Serdivan
 
Söğütlü
 
Taraklı
 
Bağlı alt sektöre geri dön 
Bu Alt Sektördeki Sınıflandırmalar (Karapürçek konumundaki)
Bahçe şemsiyeleri
 
Balkon güneşliği
 
Branda
 
Çadır
 
Çift açılır tente
 
Çocuk çadırları
 
Fındık Brandası
 
Fuar çadırı
 
Gergili çadır
 
Güneşlik tamir ve bakım
 
Halı saha kaplama
 
İftar çadırı
 
Kamelya
 
Kamp çadırı
 
Kamyon yan sürgülü perdeler
 
Kamyonet brandası
 
Kamyonet tentesi
 
Karpuz tente
 
Kartal tente
 
Kasetli tente
 
Körüklü tente
 
Kümes tentesi
 
Mafsallı tenteler
 
Muz tente
 
Otağ çadırı
 
Oto kılıfı
 
Pergole sistemleri
 
Raylı tente
 
Sabit tente
 
Şantiye çadırı
 
Şeffaf branda
 
Şemsiye
 
Tente
 
Wintent
 
Zip perde
 
Bağlı alt sektöre geri dön 
Bu Sektördeki Tüm Alt Sektörler
Branda, Tente, Çadır