Üç Elma Kitap Evi

Dans, Müzik,Hobi Atölyeleri, Bebek Atölyeleri, Çocuk Atölyeleri,Tiyatro
Adresler
Kemalpaşa Mah. Medeniyet Bulvarı No: 16 (Ritim Sanat Atölyesi) Serdivan Sakarya Türkiye
Telefonlar
Telefon 1
Üyelik durumu
Özel üye
Üç Elma Kitap Evi

Üç Elma Kitap Evi 2017 yılında Ritim Sanat Atölyesi bünyesinde kurulan, Anadolu’nun en eski geleneklerini günümüze taşıyan ve yeni nesillere aktaran, anlatı sanatı ile duyusal oyunları, el sanatlarını birleştiren programlar ile çocukların fiziksel, sosyal ve bilişsel gelişimini destekleyen çocuk atölyesidir.
İçerikleri her hafta değişen programlarımız; ‘’İnteraktif Atölye’’, ‘’Hobi Atölyeleri’’, ‘’Müzik, Ritim ve Dans Atölyesi’’ ve ‘’Bebek Atölyeleri’’ şeklindedir.

İnteraktif Atölye

Çocuklarda öğrenme beyindeki duygu merkezleri uyarılınca, yani heyecan yaratıp, güçlü etkiler bırakınca gerçekleşir. Bu durumda beyin hücreleri arasındaki yeni bağlantıları sağlayacak olan hormonların salınımı giderek artmaya başlar. Öğrenmeyi bu derece etkili kılan şeylerden birisi oyundur. Çocuk kendini ve dünyayı oyun ile keşfeder. Diğeri ise, aynı şekilde çocukların dünyaya ve hayata dair birçok şeyi deneyimledikleri ‘’Masal Saatleri’’dir. Masallar çocuk beynini güçlendiren besinler gibidir.
Oyun ve masalı birleştiren interaktif atölyelerimiz, 2-6 yaş aralığındaki çocuklar için tasarlanmış olup masal anlatımı, duyusal oyun, dans, ritim ve hareket gibi farklı atölye çalışmaları içermektedir.

Hobi Atölyeleri
Fiziksel aktivitelerin gerçekleşmesini sağlayan motor becerilerin gelişmesi, çocuk gelişimin önemli bir parçasıdır. Bu becerilerin gelişimini destekleyen ve her hafta içerik olarak yenilenen Hobi Atölyesi programlarımız, 3 yaş ve üzeri çocukların katılımı için uygundur. Marangoz Atölyesi, Mutfak Atölyesi, Deney Atölyesi, Dokuma Atölyesi, Mücellit Atölyesi, Keçeli Hikâyeler, Tahta Baskı, Kumaştan Resimler, İnşaat Atölyesi, Tasarım Atölyesi, Botanik Atölyesi…


Müzik, Ritim ve Dans Atölyesi

Alman besteci Carl Orff ve dansçı Gunild Keetman tarafından geliştirilen Orff öğretim tekniği; müzik, dans, drama ve hareket temelleri üzerine kurulmuş bir yöntemdir. Orff tekniklerinden yararlanarak oluşturduğumuz programımızda 2-6 yaş grubu çocuklar için tasarlanmıştır.

Bebek Atölyeleri (0-18ay)
‘’Orff Schulwerk Temelinde Aileler ve Bebekler ile Müzik ve Dans’’ (4-12ay)