Yetenekli Kursiyerlerin Sergisi

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Mahalle Eğitim Merkezleri'nde öğrenim gören kursiyerler, AKM Sergi Salonu'nda, Mevlevi konulu yağlı boya resim sergisi açtı.

Serginin açılışını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, “Böyle bir sergide bulunmak beni çok mutlu etti. Bu güzel eserleri ortaya koyan kursiyerlerimizi kutluyorum. Mahalle Eğitim Merkezleri, ilimizde büyük bir boşluğu dolduruyor. Sizlerin yoğun gayretleriyle merkezlerimiz daha da gelişecek” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Mahalle Eğitim Merkezleri'nin yağlı boya resim kursunda öğrenim gören 27 kursiyer, 6 aylık bir çalışmanın sonucunda, Mevlevi konulu resim sergisi açtı. Resim öğretmeni Belma Leblebici önderliğinde açılan sergi, 40 ayrı eserden oluşuyor.

Serginin açılışını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, “Böyle bir sergide bulunmak beni çok mutlu etti. Bu güzel eserleri ortaya çıkaran öğretmenlerimizi ve kursiyerlerimizi kutluyorum. Kabiliyetli birçok insanımız var. Önemli olan o kabiliyetleri ortaya çıkarmak. İşte Mahalle Eğitim Merkezlerimiz bunu yapıyor. Merkezlerimiz, Adapazarı'nda büyük bir boşluğu dolduruyor. Bu merkezler, sizlerin yoğun gayretleriyle daha da gelişecek” şeklinde konuştu.

Resim öğretmeni Belma Leblebici ve kursiyerler de verdiği destekten dolayı Başkan Aziz Duran'a teşekkür etti.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]