Yerel basında bugün

16 Mayıs Perşembe gününün bazı yerel gazete manşetleri şunlardır:

Bizim Sakarya: Modern Pazaryeri Sayısı 4\'e Çıkıyor

Hızırtepe, Şeker ve Yağcılar Mahallesi\'nden sonra Ozanlar Mahallesi\'ne Kapalı Modern Semt Pazarı yapılıyor. Dün temeli atılan Ozanlar Pazarı 22 Ağustos\'ta tamamlanacak.

Adapostası: TÜPRAŞ Belgeleri Açıklasın

AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, TÜPRAŞ\'ın Sapanca Gölü\'nden su çekmesi ile ilgili konuştu: "TÜPRAŞ\'ın özelleştirmeden gelen tarihi hak dediği şeyi açıklaması lazım. Yoksa yarın bu konuda ilgili kurumlar Bakanlık ve Yargı nezninde hesap verirler.

Sakarya Halk: İlçelerin Çehresi Değişiyor

İlçelerde de yatırımların hızla sürdüğünü belirten Zeki Toçoğlu, "2013 yılını açılışlar yılı olarak ilan etmiştik. Bu doğrultuda şehrimizin her noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçe belediyelerimizle birlikte tüm ilçelerimizin çehresini değiştiriyoruz" dedi.

Sakarya Yenihaber: Veliler İsyanda

Geçtiğimiz yıl devreye sokulan 4+4+4 modeli eğitimde büyük sıkıntılara yol açıyor. Yılların ilkokulları kapatılarak ortaokul yapılırken veliler bu duruma isyan ediyor.

Sakarya Yenigün: Bu Nasıl Kapatma?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı\'nın, standartlara uygun olmadığı gerekçesiyle yılbaşı itibariyle kapattığı Akyazı Mezbahası\'nda kesime devam edilmesi kafaları karıştırdı. Bakanlıkta kapalı gözüken mezbahanın nasıl çalıştığı merak ediliyor.

Yeni Sakarya: Erenler\'e Yakışmıyor

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, 666 dönüm arazide kentsel dönüşüm uygulayacaklarını söyleyerek, "ilçeye yakışmayan çirkin görüntüyü ortadan kaldıracağız" dedi.

11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
01f34a3ee50f30d7a9403f931bf10be0@