"TÜPRAŞ'ın ne kadar su çektiğinin tespiti yapılmalıdır"

BBP İl Başkanı Ahmet Bayrak, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun ‘TÜRRAŞ’a inceleme başlatıldığına" dair yaptığı açıklamayla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Bayrak, yaptığı açıklamada konunun sonuna kadar takipçişi olacaklarını söyledi.

İşte BBP İl Başkanı Ahmet Bayrak\'ın yaptığı o açıklama;

"Değerli basın mensupları, saygıdeğer Sakarya’lılar. Büyük Birlik Partisi Sakarya İl Teşkilatı olarak, Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu’nun ilimize ziyaretinde ‘TÜRRAŞ’a inceleme başlatıldığı’ hususunda yapmış olduğu açıklama ile ilgili önemli bulduğumuz detayları Sakarya kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz:

D.S.İ. Genel Müdürlüğünün, sayın bakanın açıklamalarında yeraldığı üzere derhal 2006 yılında TÜPRAŞ’a bedelsiz tahsis yapılıp yapılmadığının yetkililerce açıklaması gerekmektedir. (Hukuken hisse devrinden itibaren kamuya ait su tahsisi düşmüştür.) Eğer tahsis bedelsiz yapılmışsa yapanlar kamu adına suç işlemişlerdir. Ayrıca herhangi bir tahsis yok iken TÜPRAŞ su kullanıyorsa bu da 7 yıldır kaçak su kullanımı anlamına gelmektedir. D.S.İ. yetkililerince bu duruma göz yumulduğu ise yine suç işlemişlerdir. Her iki durumda ülkemizde vicdan sahibi olan hiçbir kişi veya kurumun kabul edemeyeceği vahim bir durumdur.

İnceleme devam ederken , TÜPRAŞ’ın geçen 7 yıl ve halen Sapanca Gölü\'nden endüstriyel su kullanımına devam ettiği su alım noktasına Sapanca Gölün\'den ne kadar su çekildiğinin reel tespiti için derhal gereği yapılmalıdır.

Büyük Birlik Partisi Sakarya İl Teşkilatı olarak ‘ SAKARYA için SİYASET ’ kapsamında başladığımız bu mücadelenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve konu hakkında uzman hukukçularımız ile görüştüğümüzü, hukuki süreci ilgili bakanlığın açıklamalarına göre işleteceğimizi bildirir. Saygılarımızı sunarız"

11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
3130cb2b0d0190d5e2fea233413554a4@