Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Yeni hal binası meclis gündeminde

Büyükşehir Meclisi, 14 Eylül Pazartesi günü toplanıyor. Meclis üyeleri aralarında yeni hal binası ve Akyazı Park için atılacak adımların da yer aldığı toplam 95 maddeyi karara bağlayacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı 14 Eylül Pazartesi günü gerçekleşecek. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda saat 14.00’da başlayacak toplantıda 95 gündem maddesi karara bağlanacak. Meclis üyeleri kısa süre önce de kamuoyunda yer bulan yeni hal binasının Arifiye Kirazca Mahallesi’nde inşa edilmesi ve Akyazı’ya kazandırılacak Akyazı Park Projesi ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve encümenine yetki verilmesini de oylayacak.

Hal İçin Somut Gelişmeler

Hatırlanacağı üzere Büyükşehir Sebze ve Meyve Hali’nin taşınması ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu sektör esnafı ile bir araya gelmiş, kısa süre içerisinde halin taşınacağı ve somut adımların atılacağı açıklanmıştı. Bu kapsamdaki çalışmalar neticesinde halin Arifiye Kirazca Mahallesi’nde inşa edilmesi konusunda Büyükşehir Meclisi’nin kararı alınacak. Mevcut hal ile Patates Hali’nin de birleştirilmesinin öngörüldüğü proje ile sektör esnafı adına önemli bir gelişme de yaşanmış olacak.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]