Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Abhaz Bakan Adgur, Rektör Elmas'ı ziyaret etti

Bir takım ziyaret ve görüşmeler için beraberindeki heyetle birlikte Sakarya’da bulunan Abhazya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı Kakoba Adgur, bu kapsamda SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı da ziyaret etti.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas; Abhazya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı Kakoba Adgur ve beraberindeki Uluslararası APSNI Vakfı Başkanı, 4. Dönem Milletvekili Soner Gogua, Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ve Genel Sekreter Zeynep Can’ı makamında ağırladı.

Abhaz öğrencilere ek kontenjan

Abhazya Eğitim ve Bilim Bakanı Kakoba Adgur’u üniversitelerinde görmekten ve ağırlamaktan dolayı duyduğunu memnuniyetini dile getiren Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas; okullarında Abhaz öğrencilerin bulunduğunu, öğrenimini tamamlamak için yine Abhazya’dan Sakarya’ya gelen yeni öğrencilere de ek kontenjandan kayıtlarını yaptırabileceklerini söyledi.

Abhaz öğrenciler SAÜ’de


Sakarya Üniversitesi’ni ve Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın çalışmalarını başarılarıyla birlikte Abhazya’dan yakından takip ettiğini ifade eden Abhazya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı Kakoba Adgur, Abhaz öğrencilere yönelik gösterdiği ilgi ve vermiş olduğu destekten dolayı da teşekkür etti.

Davet, kama ve vazo hediyesi

Abhazya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı Kakoba Adgur, ziyaret sonrasında SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’a günün anısı olarak, Abhazya’nın simgesi olan Kama hediye ederek, kendisini yine Abhazya’ya davet etti. Abhazya’yı daha önce ziyaret ettiğini ve yine o güzellikleri yakından görmek için ilk fırsatta gelmek istediği belirten Rektör Elmas’ta Bakan Adgur’a ziyareti anısına özel işlenmiş vazo hediye etti.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]