Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Yeni Bir Soluk: Adapazar Dergisi

Sakaryanın; ekonomi, araştırma, gezi ve keşif dergisi olan ADAPAZAR, Aralık sayısıyla siz okuyucularına tekrar merhaba diyor.

S. Levent BAYRİ'nin editörlüğünü üstlendiği Adapazar Dergisi, güçlü kalemleriyle Sakarya' da gazetecilik ve yayıncılık sektörüne yeni bir soluk getiriyor.

Genel Yayın Yönetmeni Yurdagül ÖZKALAN, Kasım 2007 sayısında şunları belirtiyor; " Basında yeni bir soluk olarak, kentini ve ülkesini seven, bizi ayakta tutan değerleri koruyan bir inanışla çıktığımız bu yolda, bizi destekleyen tüm dostlarımız ve Sevgili Sakaryalı okurlarımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz. "

Ayrıca Sakarya'lıların, her ay çıkacak olan Adapazar Dergisi'ni takip etmelerini dileyen ÖZKALAN, " Editör' den" köşesiyle her ay okuyucularıyla buluşmaktan mutluluk duyacağını da sözlerine ekliyor.

Editör' den, Aktüalite, Türkiye, Yaşam, Şehir ve İnsan köşeleriyle " Yaşayan Sakarya" nın dergisi olan Adapazar Dergisi'nin Kasım 2007 sayısından bazı kesitler;

Binlerce Sakarya'lı Gar Meydanında Terörü Lanetledi

- “Meydanların Cevabı”
- “Asker Vursun Terör Dursun.”
- “İşte Sakaryalı... İşte Gar Meydanı... Teröre Dar Eder Dünyayı...”

" Adapazarı Gar Meydanı tarihi bir güne daha sahne oldu. Sakarya' daki meslek odaları, sendikalar ve derneklerin işbirliği ile düzenlenen teröre karşı tepki mitingi, 29 Ekim Cumhuriyet'in 84. kuruluş yıldönümü nedeniyle de büyük bir gösteriye dönüştü. Ellerinde Türk Bayrağı ve pankartlarla büyük bir coşku içinde Gar Meydanı'nı dolduran 40 bine yakın vatandaş, Türkiye'yi bölmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini haykırarak, beraberlik mesajı verdi."

Adapazarı Yazıları

“ Bir Fahri TUNA klasiği daha... Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı ve Sakaryalı Araştırmacı-Yazar Fahri TUNA, çıkardığı "Adapazarı Yazılıları" adlı 560 sayfalık kitabında, 200 yıl öncesinden bu yana, A'dan Z'ye Adapazarı'nı anlattı. Adapazarı'na dair birçok tarihi bilgi ile belgenin yer aldığı ve Adapazarı sevdalılarına, bir tabirle "kızılcık şerbeti" serinliği veren "Adapazarı Yazıları", titiz bir çalışmanın ürünü olarak, her Adapazarlı'nın kütüphanesine kazandırması gereken bir eser.”

ADAPAZAR' dan İnciler...

" Günışığına yazmaktır gazetecilik... Gönül ve sevgi işidir... Çünkü hep yalnızsınızdır... Bir isyandır sessizliğe inat... Kalemini kırmadan ve satmadan, herşeye rağmen... "

" Her sayısında kendinizi daha iyi hissedeceksiniz, iyi ki Adapazar' dayım diyeceksiniz... Tüm başlangıç ve bitişlerinizin ADAPAZAR olması dileğiyle... "

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]