Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Yalız Sınai A.Ş. Operasyonu Tamamladı

Yalız Sınai Tıbbi Gazlar A.Ş., Sakarya merkezli endüstriyel gazlar şirketi Alişan Sınai Gazlar'ın alımını şirket değeriyle tamamladı.

Yalız Sınai Tıbbi Gazlar A.Ş. endüstriyel ve özel gazlar alanında faaliyet gösteriyor. Türkiye gaz pazarında sıvı ve tüplü gazlar segmentinde gaz satışı yapan ilk üç firma arasında yer alan endüstriyel gazlar ve teknoloji şirketidir. Yalız A.Ş. bünyesinde oksijen, azot, argon, asetilen, medikal gazlar, koruyucu gaz karışımları, lazer gazları ve özel gaz üretimleri yapan bir firmadır. Firmanın Trakya, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da dört tesisi bulunmaktadır.

Yalız A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi İsmail Hakkı YALIZ açıklamasında; “Bu satın alma operasyonu ile önemli bir stratejik pazar olan Sakarya’da ürün yelpazesini tamamlamış ürün tedarik etme konusunda pozisyonumuzu güçlendirmiş bulunuyoruz. Alişan Sınai Gazlar’ın satış devrinden sonra bölgedeki diğer gaz firmalarından da talep gelirse onlarla da görüşülüp tekrar bir satın alma operasyonu değerlendirmesi yapılabilir. Yalız A.Ş.’nin Şubat 2008’de Alişan Sınai Gaz şirketinin devralınması, Türkiye’de Yalız A.Ş. tarafından yapılan altıncı satın alma operasyonudur. ” dedi.

15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle