Vanlı siroz hastası Zeynep'e, Sakarya'dan umut ışığı

Sakarya Yazıcı Satış Servis
Sakarya lise kitapları
7 yıl önce
Van\'ın Başkale ilçesinde 7 yıldır karaciğer nakli bekleyen 9 yaşındaki Zeynep Geçit\'in dramının haberlere konu yapılmasının ardından Sakarya\'da yaşayan 24 yaşındaki Ramazan Özcan, nakil için gönüllü oldu.

Aşalan Mahallesi\'nde ikamet eden, 2 yaşında siroza yakalanan Zeynep\'in nakil isteğinin 4 gün önce ulusal basında yer almasının ardından Özcan, aileyle irtibata geçti. Çapa Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılacak tetkiklerde Özcan\'ın karaciğerinin uyumlu olduğunun belirlenmesi halinde nakil işlemi gerçekleştirilecek.

Özcan, haberi gazetede gördüğünü, Zeynep\'in küçük yaşta siroza yakalandığını öğrendiğini söyledi.

"Karaciğerimden bir parça versem ne olur ki 9 yaşındaki kız çocuğu yaşayacak dedim" ifadesini kullanan Özcan, "Bu kız çocuğunu kurtarmak, yardımcı olmak istiyorum. Kan tahlilleri uygunsa karaciğerimden parça vermek istiyorum. Öncelik benim olsun ama uymasa da bu çocuğu ölüme terk etmeyelim" çağrısında bulundu.

Özcan, haberi okuduktan sonra aileye ulaştığını ve baba Ertan Geçit\'le konuştuğunu belirterek, "Babası Çapa Tıp Fakültesine gideceklerini söyledi, onlarla tekrar iletişime geçeceğiz. Tahliller, kanımız, ciğerimiz uygunsa ben vermek istiyorum" şeklinde konuştu.