Üreten, Kazanan ve Kazandıran Tarım Şehri Sakarya: “Tarım Bu Şehrin Geleceği Olacak”

Tarım, Ziraat, Zahirecilik ve Hayvancılık
Tarım, Ziraat, Zahirecilik ve …
Zirai Aletler & Tarım ve Hayvancılık Makinaları
Zirai Aletler & Tarım ve Hayva…
Tarım makineleri yağları
Sakarya Hamam
1 ay önce
Sakarya, Büyükşehir’in projeleriyle dünyanın örnek aldığı bir şehir oldu. Avokadodan, kenevire, domatesten, aromatik bitkiye kadar yüzlerce çeşit...
Yüzlerce çeşit ürünü üretip piyasaya sunan Büyükşehir, 3 ayda 18 dönümden aldığı 20 tondan fazla organik çilekle piyasaya can suyu oldu.
Başkan Ekrem Yüce, “Dünyanın en bereketli toprağındayız ve ne ekersek, meyvesini alıyoruz. Geçmişten gelen birikimle tarımda öncü, üreten, kazanan ve kazandıran şehir olmaya devam edeceğiz. Tarım, bu şehrin geleceği olacak” dedi.
Büyükşehir Belediyesi, tarımda bir ilk olan projelerle ve atılımlarla öncü Belediye oldu. Sakarya’da bu alanda gerçekleştirilen uygulamalar Türkiye’nin 81 ili için örnek teşkil etti.
Tarım ve Orman Bakanlığı ile birçok Bakanlığın onay sürecinden geçerek desteğini alan Büyükşehir, üreten şehir olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yüksek Ziraat Mühendisliği tecrübesini ve birikimine icraatlarına yansıtan Başkan Ekrem Yüce, şehrin dört bir yanında meyve ve sebze üretim alanları oluşturarak şehir ekonomisine katkı sağlanması için mesai harcıyor.
Büyükşehir her türlüsünü üretiyor
Çileğin yanında Sakarya Botanik Vadisi’nde tıbbi-aromatik bitki, Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’nde domates ile gül, Alancuma’da kenevir, Uygulamalı Çiftçi Eğitim Merkezi’nde (UTÇEM) avokado ve farklı alanlarda birçok üretim yapan Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de tarım şehri olarak anılıyor.
1 / 10