Ücretsiz Kurslarda 2. Dönem Başladı

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ücretsiz mesleki ve teknik eğitim kurslarının ikinci dönemi başladı.

Kurslar;
meslek sahibi olamayan veya mesleğini geliştirmek isteyen kişilere yardımcı olmak amacıyla 22 ayrı branşta açıldı. 3 Mart tarihinde başlayan kursların kayıtları, 4-22 Şubat tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’nda gerçekleştirildi.

Sakarya Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi ile Fatih Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nde verilecek olan kurslar; hafta içi 18.00 – 22.00 arasında, hafta sonu ise sabah 10.00 ve gece 22.00 arasında olacak. Meslek kurslarının sonunda başarılı kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Konuyla ilgili Başkan Aziz Duran “Topluma, aileye ve bireye en yakın yerel yönetim birimi olan belediyeler, günümüzde gittikçe ağırlaşan yaşam koşullarının da bir gereği olarak sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde pek çok faydalı çalışmaya imza atıyor. Bu anlamda Adapazarı Büyükşehir Belediyesi olarak Milli Eğitim Müdürlüğü'müz ile birlikte; şehrimizde var olan işgücü potansiyelinin niteliğini arttırarak işsizliğin azalmasını sağlamak, şehrimize sanatsal alanda beceriler kazandırmak, insanımızın sosyal hayata uyumunu kolaylaştırmak, iş dünyasına kalifiye personel noktasında katkı sağlamak amacıyla bu kursları açıyoruz” şeklinde konuştu.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
04314d2b38d4902d45356dfd5f23fdb1@