Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

TÜMSİAD'ta "Strateji geliştirme" toplantısı yapıldı

SAÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Hızıroğlu, TÜMSİAD üyesi iş adamlarına ''İnternet Tabanlı Stratejik Eğitim Planı'' hakkında bilgi verdi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesinin koordinatörlüğünde ve Sakarya Üniversitesi’nin ortak olarak yürüttüğü AB tarafından desteklenen Leonardo da Vinci Programına dahil bir yenilik transferi programı olan Strateji e-Öğrenme Platformu (STeP) Projesi’nin sonuçlarını değerlendirmek üzere iş adamlarına yönelik TÜMSİAD Konferans salonunda bir toplantı gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen projede Küçük ve Orta Boy İşletmelerin Stratejik Düşünme ve Strateji Geliştirme becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Stratejik planlamada yönetim kadrosunu destekleyerek küçük ve mikro işletmelerin rekabet gücünün, www.step.ybu.edu.tr adresinde hizmet veren bir e–platformla arttırılmasını amaçlayan projeyi tanıtan Doç. Dr. Mahmut Hızıroğlu, Avrupa’da ve Türkiye’de iş hayatının bel kemiğini KOBİ’lerin oluşturduğuna değindi ve KOBİ’lerin başlıca sorunlarından olan ‘’Stratejik Planlama‘’ problemini çözmeyi amaçlayan bu platformun eğitim modüllerini tanıttı.  

Doç. Dr. Hızıroğlu,  proje kapsamında stratejik planlamayla alakalı olarak 4 farklı dilde 10’ar adet eğitim modülü hazırlandığını anlattı ve bu modüllerin, KOBİ’lerin genel durumu ve strateji eğitimindeki ihtiyaçlarını araştıran geniş kapsamlı bir saha çalışmasının sonuç raporuna uygun olarak hazırlandığına dikkat çekti. Toplantıya TÜMSİAD Başkan Yardımcısı Selahattin Bektaş, TÜMSİAD Başkan Danışmanı SAÜ Öğretim üyesi Gökhan Gürler ve TÜMSİAD üyeleri katıldı.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle