Toçoğlu, Serdivan'da muhtarlar ile bir araya geldi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan bölgesinde görev yapan muhtarlar ile bir araya geldi.

Tunatan Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Zafer Poyraz, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ve muhtarlar katıldı. Başkan Toçoğlu toplantıda Serdivan'da devam eden yatırımları değerlendirdi, muhtarların taleplerini dinledi.

Programın açılış konuşmasını yapan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “7 Haziran seçimlerinden önce de muhtarlarımızla bir araya gelmiş; talepleri dinlemiştik. Bu doğrultuda ilçemizin tamamında asfalt ve altyapı çalışmaları başlattık. 7 mahallemizde asfalt çalışmaları tamamlandı. 36 kilometrelik güzergaha toplamda 42 bin 800 ton asfalt attık. Programımıza Çubuklu Mahallemizde devam edeceğiz” dedi.

Altyapı yatırımları ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Şehrimizin içmesuyu ağını genişletmek adına önemli yatırımları hayata geçirdik. Bu kapsamda Serdivan ilçemizdeki 13 mahalleyi ilgilendiren Esentepe İçmesuyu Projesi'nde hat döşeme çalışmalarımızı tamamladık. Yaklaşık 2,5 Milyonluk yatırım ile Serdivan'ın yüksek kesimlerindeki 13 mahallenin su soruna kesin çözüm getirdik. 11 kilometrelik İçmesuyu hattı ile mahallelerimize sağlıklı içmesuyu ulaştırdık” diye konuştu.

Başkan Toçoğlu, “Esentepe'de inşa ettiğimiz çelik isale hattında da çalışmalarımız tamamlandı. Ayrıca yaklaşık 30 Milyonluk yatırımla ilçenin eskiyen tüm içmesuyu şebekelerini yenileyeceğiz. İlçemizde içmesuyu yatırımlarımızın yanı sıra kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmalarımız da sürüyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Toçoğlu, “Serdivan’a altyapı yatırımlarımızın yanı sıra önemli üst yapı yatırımlarımız devam ediyor. Duble yollar ve yeni bulvarları ilçemize kazandırıyoruz. Kafeler Caddesi olarak bilinen Bağlar Caddesi’nde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Güzergâhtaki parklanma konusunda da önemli adımları atacağız. Ayrıca Kampüs yolundaki genişletme çalışmalarımız da devam ediyor. 2 bin 300 metre uzunluğundaki güzergâhta kapsamlı bir çalışma başlattık. Üniversite ulaşımında önemli rol üstlenen caddeye yeni bir yüz kazandırıyoruz” dedi.

Serdivan’ın altyapısıyla, yeni bulvar ve duble yollarıyla modern bir görünüm kazanacağının altını çizen Başkan Toçoğlu, “Yeni inşa edeceğimiz asfalt şantiyemizle Sakarya'nın hiç bir köşesinde asfaltsız yol bırakmayacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz altyapı ve içmesuyu projelerimiz kapsamında sorunsuz içmesuyu ve altyapı inşa edeceğiz. İlçemizde başlattığımız altyapı, içmesuyu, bulvar ve duble yol çalışmalarının tamamlanmasıyla Serdivan gelişmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

7 Haziran seçimlerinden önce ilçede görev yapan muhtarlar ile bir araya geldiklerini de belirten Toçoğlu, “Muhtarlarımızın taleplerini değerlendirdik ve bu talepler doğrultusunda çalışmalarımızı başlattık. Büyükşehir Belediyesi olarak muhtarlarımızla her zaman diyalog halinde olduk. Daha yakın ilişkiler kurabilmek adına SEMOS ve Muhtarlar Şube Müdürlüğümüzü faaliyete geçirdik. 1 Kasım seçimlerinde de muhtarlarımızın desteğini istiyoruz. Her zaman ifade ediyoruz; büyük yatırımlar, güçlü belediyeler istikrarlı ve kararlı hükümetler sayesinde olur” dedi

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
0a155e46a00dcbfcec3a6b6580ae3f05@