Devrilen araçtan burnu bile kanamadan çıktı

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde akaryakıt istasyonuna girmeye çalışan sürücü, direksiyon hakimiyetini kaybederek yol kenarındaki ağaca çarptı. Devrilen araçtan burnu dahi kanamadan çıkan sürücü, kazayı unutup ayakkabılarının derdine düştü.

Edinilen bilgiye göre kaza, gece saat 00.30 sıralarında Palmiye Caddesi çevre yolu mevkiinde meydana geldi. Mehmet Ali Y. (28) idaresindeki 06 FN 5... plakalı kamyonet, akaryakıt istasyonuna girmek isteyen sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarındaki ağaca çarptı. Kaza nedeniyle kamyonet yan yatarken, ağaç da kökünden sökülerek yere devrildi. Kaza yapan araçtan burnu dahi kanamadan kendi imkanlarıyla çıkan sürücü Mehmet Ali Y., yaralı olmadığını söyleyip olay yerine gelen ambulansa binmeyi reddederek, kazayı bırakıp yeni aldığı ayakkabılarının derdine düştü.

Alkollü sürücü, kaza yaptığı araca tekrar girerek ayakkabılarını ararken olay yerine gelen polis ekiplerinden de yardım istedi. Araç düzeltildikten sonra ayakkabılarını aramasını isteyen polisler, sürücüyü araçtan çıkararak alkol muayenesi yaptı. Yapılan alkol kontrolünde Mehmet Ali Y.’nin 2.16 promil alkollü olduğu belirlendi.

Alkollü sürücü, ayakkabılarını yeni aldığını ve 180 TL verdiğini belirterek, “Ben TIR şoförüyüm. 9 yıldır TIR şoförlüğü yapıyorum. Normalde şoförlüğüm iyidir. Bir arkadaşa sinirlenmiştim. Kafam da iyiydi. Petrol istasyonuna girmek isterken ağaca çarptım. İyi ki de o esnada kaldırımda yürüyen birileri yoktu. Canım sağ olsun, benim de bir şeyim yok. Ama ayakkabılarımı yeni almıştım. Onları bulmam lazım” diyerek polislerden ayakkabılarını bulup getirmelerini istedi.

Devrilen kamyonet düzeltildikten sonra ayakkabılarının bulunup getirileceğini söyleyen polislere kızan alkollü sürücü, bu kez de ayakkabıları almayı reddetti. İnat edip ayakkabılarını giymeyen Mehmet Ali Y., kaza nedeniyle ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Mehmet Ali Y.'nin ehliyetine el konulurken, polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]