Taraklı'da göçler duruyor

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman “İlçenin ekonomik gücü arttıkça göçler duruyor" dedi.

Taraklı’nın 3-5 yıl öncesine kadar göç veren bir ilçe olduğunu söyleyen Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman “Artık bu göçler durdu. Taraklı’nın nüfusunda artış dikkat çekiyor” dedi

Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman yaptığı açıklamada Taraklı’nın il merkezine uzaklığı sanayii ve iş imkanlarının olmaması sebebiyle çevre illere göçlerin yaşandığını belirterek özellikle turizimsel faaliyetler ile göçlerin yaşanmasını durduğunu söyledi.

Özkaraman yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Bir ilçenin gelişmesi için öncelikle yol sorunu çözülmesi gerekiyordu. Taraklı’nın gelişmesi için ekonomisinin canlanması için yol sorununu çözdük. Taraklı’nın İl merkezimiz ve diğer iller ile ulaşımı artık çok rahat. Taraklı’da son yıllarda hayvancılıkta büyük gelişme sağlamakta. Özellikle besi hayvancılığı ve kümes hayvancılığı ekonomiyi canlandırmakta.Son dönemde yapılan projeler ile tarım büyük gelişme sağlamakta.İlçede gençlerin aileleri çocuklarını arım ve hayvancılık faaliyetlerine yönlendirmekte.Tarım ve hayvancılık faaliyetleri gençlerimizin ailelerinden uzaklaşmasını önlüyor ve her geçen gün modern koşullarda hayvancılık ve tarım faaliyetlerinde bulunuyorlar.” şeklinde konuştu

Taraklı’nın son yıllarda turizmde adından sıkça söz ettirdiğini belirten Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman “İlçede yapılan termal yatırımları gelişmeye büyük katkı sağlayacaktır. İş talebinin çok olduğu ilçemizde termal yatırımları mevcut haliyle bile iş taleplerinin karşılanmasında etkin rol oynamaktadır” dedi.

Başkan Özkaraman Taraklı’nın gelişmesi için duvarları yıkmaya başladıklarını ifade ederek Taraklı’nın gelişmesinin ekonomisinin canlanmasının ilçede daha önceden yaşanan göçün durmasına ve nüfusun artmasına sebep olduğunu söyledi.

11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
ff7af0ec4a0b5584d03ba2ae24a06373@