Şizofren Hastası Kadına 2,5 Aydır Hastane Personeli Bakıyor

Adapazarı'nda 45 yaşındaki şizofren hastası bir kadına, yaklaşık 2,5 aydır Yenikent Devlet Hastanesi personeli bakıyor.

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde jandarma ekipleri tarafından sokakta bulunan Melek İnce isimli kadın, yapılan araştırmalara rağmen kayıtlarda kimlik bilgilerine rastlanmayınca Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teslim edildi. Sağlık durumu iyi olmadığı için müdürlük yetkilileri tarafından Yenikent Devlet Hastanesi'ne götürülen kadına, burada yapılan kontrollerde şizofren ve zeka geriliği teşhisi konuldu. Yaklaşık 2,5 aydır hastanenin dahiliye servisinde yatan kadına, hastane personeli bakıyor.
Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali İnan, "Melek İnce isimli yaşlı kadının yapılan araştırmalar sonucunda kaydına rastlanmadı. Kimliğini tespit edemediğimiz için 45 yaşındaki kadının yakınlarına da ulaşamadık. Kadına 2,5 aydır hastanede bakılıyor. Kimliğini tespit ederek, yakınlarına ulaşmaya çalışıyoruz" dedi.

Yenikent Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Fevzi Katıöz ise, hastayı kısa süre için kabul ettiklerini, ancak 2,5 aydır bakımını yaptıklarını belirtti. Katıöz, "Hastayı kabul ettik. Sağlık kurulu rapor hazırladı. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden gelen görevliler, bu tür rahatsızlığı bulunan ve kimsesiz olan kişilerin bakımının yapıldığı Ağrı'daki bir merkeze kadının gönderilmesi gerektiğini bildirdiler. Fakat aradan 2,5 ay geçti. Psikiyatri servisimiz olmadığı için dahiliye servisinde bakımını hemşireler ve hasta bakıcılar yapıyor. Personel aralarında para toplayıp giysi aldı. Ancak hasta, zaman zaman saldırganlaşıyor. Bu nedenle bir an önce uygun bir merkeze yerleştirilmesi gerekiyor" diye konuştu.
14 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]