SEDAŞ Çark Deresini Işıl Işıl Yaptı

Yapılan aydınlatma tesisini gece yerinde inceleyen SEDAŞ Genel Müdürü Yunus Bekircan’a çevre sakinleri “Geceleri yürüyüş yolunu artık güvenle kullanabiliyoruz” diyerek teşekkür ettiler.

SEDAŞ Çark Deresi kenarındaki 6 kilometrelik yürüyüş yolunu geceleri ışıl ışıl hale getirerek,  gezinti ve yürüyüş yapmak isteyenler için yol güzergahının aydınlık ve güvenilir bir alan olmasını sağladı.

SEDAŞ Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Yunus Bekircan  Çark Deresinin Mithatpaşa Karakolundan başlayıp, Altınova mahallesi, eski Zİrai Donatım sahası ve Çark mesire alanının kenarından geçen 6 kilometrelik yürüyüş güzergahını, yeni aydınlatma tesisi ilavesi ve mevcut direklerdeki armatürlerin değişimi ile geceleri de güvenle kullanılabilir hale getirmeye çalıştıklarını, aydınlatılan yol güzergahında yeni yapılan aydınlatma tesislerinin gece devreye girdikten sonraki denetimi sırasında çevre sakinlerinden aldığı olumlu tepkilerden de memnuniyet duyduğunu belirtti.

SEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Durgaç, Halkla İlişkiler Müdürü Ayhan Erkovan ve Arıza servisi Bölge sorumlusu Hakan Önal ile devreye aslınan Çark Deresi aydınlatma tesisini hava karardıktan sonra yerinde inceleyen Yunus Bekircan’a,  mahalle gençleri; “Çark Deresi kenarını geceleri ışıl ışıl yaparak, yol güzergahını uygunsuz kişilerin geceleri gelip oturduğu bir yer olmaktan kurtardınız. Çark Deresinin ıslahıyla birlikte, Belediyenin Çark Deresi kenarında açtığı yollar daha güvenilir bir alan oldu. Buraya gezmeye gelen ve yolu kullanan çevre sakinleri bu durumdan çok memnun.  SEDAŞ’a teşekkür ediyoruz.” dediler.

Yol üzerinde aydınlatma tesislerini inceleyen Genel Müdüre bir öğrenci, "Sayın Genel Müdürüm sizlerden  Allah razı olsun, her gün bu yoldan Okul dönüşü geçerken evime korkarak gidiyordum. Bazı insanlar alkol almak üzere bu yol üzerinde gelip oturuyor, gelip geçenleri rahatsız ediyorlardı. Uygunsuz olaylara tanık oluyorduk. Aydınlatma tesisi devreye alınınca yüzleri görülecek tanınacaklar diye bu alana bu türde insanlar artık gelmiyor. Çevrede rahatsız olmuyor. İnsanlar aileleriyle gezi alanı olarak bu yolu kullanmaya başladı." dedi.

Sedaş ödeme noktası
sakarya çark caddesi
14 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]