Şeyda Burucu ve Enes Erkan finalde

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sporcuları finale yükseldi

Son Avrupa Şampiyonu ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi sporcusu Şeyda Burucu, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda finale yükseldi. Geçtiğimiz yıl İspanya’da düzenlenen Avrupa Karate Şampiyonası’nda şampiyon olarak Türkiye’yi sevince boğan Sakarya Büyükşehir Belediyesi sporcusu Şeyda Burucu, 68 kiloda, Ukrayna, Makedonya, Macaristan ve Rusya temsilcilerini yenerek zorlu şampiyonada finale yükseldi.

Artı 84 kiloda Enes Erkan birbirinden zorlu rakiplerini teker teker geçerek finale yükseldi. Türkiye’nin gururu Büyükşehir Belediyesi sporcusu Enes Erkan, Belçika, Karadağ, Lüksemburg ve grup finalinde de Almanyalı güçlü rakiplerini yendi ve Avrupa Şampiyonluğu için İtalyan rakibi ile oynamaya hak kazandı.

Erkan ve Burucu, rakipleriyle ile 11 Mayıs Cumartesi günü karşılaşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulüp Başkanı Orhan Bayraktar, “Şampiyonluk için oynayacak Enes kardeşimizle birlikte Şeyda da finale yükseldi. Her ikisini de şampiyon olarak karşılayacağımıza inanıyoruz. Sporcularımızla gurur duyuyoruz” diye konuştu.

11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]