Serdivan'da 163 kişi evlilik hayatına hazırlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Sakarya İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Evlilik Öncesi Eğitim programlarının ikincisi tamamlandı. Tamamlanan programda 163 kişiye daha evlilik öncesi eğitimi verildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan işbirliği protokolü doğrultusunda Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü - Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Sakarya’da ilki 23 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştirilen ve 13 İlçe Belediyesi çalışanına Eğitici Sertifikaları teslim edilmişti. Eğitici eğitimlerinden sonra, Serdivan Belediyesi işbirliği ile Serdivan Belediyesi toplantı salonunda 163 kişilik bir guruba da Evlilik Öncesi Eğitim’ verildi.

Eğitim, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcı Elif Civan Yüce’nin açılış konuşması ile başladı. Yüce konuşmasında, “Evlilik Öncesi eğitim Programı ile evlilik çağına gelmiş ve aile kurmak amacıyla bir araya gelen çiftlerin, evlilik hayatına hazırlanmalarını amaçlıyoruz. Evlilik Öncesi Eğitim Programı evlilik öncesi süreçte çiftlerin bir birlerini iyi tanıması, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmeleri amacıyla etkili iletişim kurma yollarını ve olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini öğrendikleri bir program olup, çiftlere evliliğe iyi bir başlangıç yapabilme fırsatı veriyor” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının ardından “Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerisi, Aile Hukuku, Evlilik ve Sağlık” modülleri İl Müdürlüğünde sosyal çalışmacı olarak görev yapan Fatma Sarıoğlu, Mehmet Aykul ve Seda Kuzgun tarafından anlatıldı.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]