Serdivan Belediyesi Kurban Bayramına hazır

Serdivan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; vatandaşların 9 günlük bayram tatillerini huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmeleri için belediye olarak ilçe genelinde gerekli tüm tedbirlerin alındığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca vatandaşların kurbanlarını bu sene de “Serdivan Sosyete Pazarı (Ulus Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yerinde), temiz ve sağlıklı bir ortamda kesebilecekleri belirtildi. Sosyete Pazarı’nın yanı sıra müftülükten aldıkları “Toplu kurbanlık hayvan kesim yeri izin belgesi” ile kesim yapacak toplu kesim yerleri de bayram öncesi zabıta ekipleri tarafından temizlik, düzen ve uygunluk bakımından denetlendi. Ayrıca Toplu kesim yerlerine, Kurban Hizmetleri Komisyonu’nun “Kurban Kesim Yerlerinde Uyulması Gereken Kurallar” tebliği de iletilerek, gereken uyarılar yapıldı.

Toplu kurbanlık hayvan kesim yeri izin belgesine sahip yerlerle Sosyete Pazarı (Ulus Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yeri) haricinde kurban kesimlerinin yasak olduğu ifade edilirken; Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından cadde, sokak, park, meydan ve yol kenarları gibi açık alanlarda yapılacak kurban kesimlerini önlemek için bayram boyunca denetim yapılacağı bildirildi. Bayram süresince kurban kesiminin yapılacağı yerlerde kesim sonrası oluşacak atıklar Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince toplanacak.

Kurban Hizmetleri Komisyonu kararınca bayram boyunca Zabıta Müdürlüğü personeli, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü veteriner hekimi ve Toplum Sağlığı Merkezi Çevre Sağlığı Teknisyeninden oluşan bir ekip de toplu kesim yerlerinde denetim yapacak.

Serdivanlı vatandaşlar bayram süresince her türlü istek ve şikayetlerini 444 54 50 ve 211 10 50 numaralı telefonlara iletebilecek.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
24a56e84d7afb3f6f36158f29bfff6a0@