Sel mağduru muhtarlar, isyan etti

Erenler ilçesine bağlı mahalle muhtarları, Haziran ayında Sakarya’da yaşanan sel felaketi sonrasında, “Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı ve Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam aracılığı ile çıkartılan yardım ödeneğinden en ufak bir destek alamadıklarını ve sel yaralarının sarılmadığını” gerekçe göstererek isyan etti.

Ak Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen ile biraraya gelen muhtarlar, sel mağduru olduklarını dile getirerek Vekil İsen’e dert yandı ve şunları söyledi:
“Erenler’e bağlı Nakışlar, Kozluk, Pirahmetler, Köyiçi, Epceller, Sarıcalar, Şeyhköy, Çaykışla, Horozlar, Kamışlı, Büyük Esence, Küçük Esence ve Hasanbey Haziran ayı sonunda meydana gelen sel felaketinden çok büyük zarar gördü.

"Sel ödeneğinden pay almadık"


Oluşan selden sonra hiçbir çalışma gerçekleşmedi. Ayrıca devletin, bahsedilen bölgeye yolladığı yardımlardan, bu mahalleler en ufak bir pay almadı. Biz mahalle muhtarları olarak bu meseleyi çözüme kavuşturacak birini arıyoruz. Hiçbir yetkili bu konuyu ele almıyor, almak da istemiyor gibi geliyor. Sizden bu konuda aracı olmanızı ve sorunumuzu gidermenizi istirham ediyoruz”

Muhtarların derdine kulak veren AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen’in, konunun takipçisi olacağına dair söz verdiğini dile getiren muhtarlar, “Umarım mağduriyetimiz giderilir. Bölge eski haline geri gelir” dediler.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]