Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

SEDAŞ Bütün Birimleriyle Alarmda

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. SEDAŞ'ta yedek ekipler göreve çağrılırken, trafo ve enerji nakil hatlarındaki arızalar hava muhalefetine rağmen gece gündüz demeden giderilirken ulaşımın açılmadığı yerlerde arıza giderilemiyor.

24 Saat Görev Yapan Arıza Elemanları...

Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (SEDAŞ) Genel Müdürlüğü, bağlı tüm ilçelerde arıza bakım onarım ekiplerini kar alarmına geçirdi. İşletme bakım ekipleri merkezlerde ve ulaşıma açık köylerdeki arızalara müdahale ederken, öncelikle arızadan etkilenen daha geniş çaplı bölgelerin devreye alınmasına çalışıyor. Orta gerilim arızaları öncelikle giderilirken, ana omurgalardaki arızaların giderilmesi sonrasında alçak gerilimden gelen arıza ihbarları değerlendiriliyor.

Yedek Ekipler Görevde!

Malzeme Ambarları  Gece Gündüz Açık Tutuluyor

Enerji dağıtımında ihtiyaç duyulacak malzemeler için SEDAŞ Ambarları sürekli açık tutuluyor. Kar yağışı altında abone arızalarını gidermeye çalışan ekipler elektrik sisteminde havai hatlar üzerinde kar yağışı nedeniyle oluşan arızaları  adeta itfaiye gibi gidermek üzere koşuştururken yedek ekipleri ve araçlarını da devreye sokarak hizmetin devamlılığını sağlamaya çalışıyor. SEDAŞ birimlerinde İl Merkezleri ile Belde ve İlçelerde 24 saat ve üç vardiye halinde personel görev yapmaya devam ediyor.

“SEDAŞ Alarmda  Sistemi Ayakta Tutuyoruz.”

Yunus Bekircan Sistemde istenmeyen arızalar oluşabiliyor. Ancak görev yapan birimlerimiz takviye edilirken, tüm birimlerimiz alarm halinde, sahadan  gelen arızalara müdahale ediyor. Ulaşımın sağlanamadığı bölgelere gidilemediği için arızalarına da müdahale edemiyoruz. Cansiparane (Özveriyle) bir şekilde görev yapan ekiplerimiz kırsal alanda 60-70 santime varan kar yüksekliği içinde enerji nakil hattını takip ederek, bu bölgelerde arıza gidermeye çalışırken, merkezlerde aşırı yüklenmeden kaynaklanan arızalarla da mücadele ediyorlar. Enerjisiz kalan bazı bölgelerimiz farklı bölgelerden manevra ile beslenerek enerji dağıtım sistemi işler halde tutuluyor.”dedi.
Sakarya'da bugün saat 15.15 itibariyle enerji verilemeyen bölgeler şöyle;

Merkez'de Şirinevler'de trafonun  yanması nedeniyle bu mahallede enerji kesintisi oluşurken,  Akyazı'da Güzlek ve Yeniköy hattı yol kapalı olduğu için müdahale edilemiyorken, yine ulaşım sorunu nedeniyle Hendek'te Dikmen, Kurtuluş, Aksu, Güneyköy ve Bakacak'ta, ayrıca Kocaali'de de yol kapalı olduğu için Kirazlı, Akpınar, Şerbetpınarı, Kestanepınarı, Çakmaklı da enerji verilemezken, Sapanca'da Memnuniye, İkramiye ile Dibektaş köylerinde enerji alamayan köylerdir.

15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle