Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Karla Yoğun Mücadele

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, şehri etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle; Dörtyol Girişi, SSK Kavşağı, Maltepe, Tunatan Kavşağı, Karaman, Cami 1, Camili 2, Korucuk ve şehir merkezindeki bulvar, cadde ile ana arterlerde, kar temizleme ve tuzlama çalışması yapıyor. Toplam 45 araç ve 81 işçiyle her türlü tedbiri alan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, yağışlar süresince 24 saat esasıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Dörtyol girişi, SSK Kavşağı, Maltepe, Tuna Tan Kavşağı ve civarındaki yollarda; 5 kamyon, 2 grayder, 2 loder, 4 tuzlama traktörü, 1 kontrol aracı ile 27 işçi, kar temizleme ve tuzlama çalışması yapıyor. Karaman ve Camili 1’de ise; 3 kamyon, 2 grayder, 3 loder, 2 tuzlama traktörü, 1 kontrol aracı ve 17 işçi, kar temizleme Korucuk ve Camili 2’de; 3 kamyon, 1 grayder, 2 loder, 2 tuzlama aracı, 1 kontrol aracı ve 16 işçi çalışmalarını sürdürüyor. Şehir merkezindeki bulvar, cadde, ana arter ve ilk kademe belediyelerine bağlı köylerdeki grup yollarında ise; 6 kamyon, 1 grayder, 1 loder, 2 kontrol aracı ve 21 işçi kar temizleme çalışmalarını sürdürüyorlar.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Cumartesi gecesinden itibaren tuzlama çalışmalarına başladık. 4 ayrı bölgemizde toplam 45 iş makinesi ve 81 işçimizle birlikte hiçbir aksaklık yaşanmaması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Oluşturduğumuz ekipler, vardiya sistemiyle çalışacaklar. Yoğun kar yağışının aksaklık oluşturmaması için gece gündüz kar nöbeti tutuyoruz” denildi.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]