SEAH Acil Servise yeni otopark yapılacak

Sakarya’da önemli bir ihtiyacı karşılayacak Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi çalışmaları devam ederken inşaat nedeniyle ortaya çıkan otopark sorununu rahatlatacak bir adım atıldı. Acil Servis karşısına otopark yapılacak.

Sağlık Bakanlığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bahçesinde yapım çalışmaları başlayan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaat çalışmaları devam ediyor. 43 bin 686 metrekare alan üzerine 250 yataklı hastane binası ve 11 bin 752 metrekare alana da iki katlı otaparkın yapılmasıyla şehirde önemli ihtiyacın giderilmesi bekleniyor. İhale kapsamında 3 ay önce inşaat alanı çalışmaları toplamda 700 gün sonra tamamlanarak teslim edilmesi, kısa vadede otopark sorununu da ortaya çıkardı. Vatandaşların bu süre içerisinde otopark sorunundan en az etkilenmesi amacıyla Acil Servis ambulans yolu kenarında bulunan Orman İşletmesi’ne ait küçük bir alanda sadece acile servise başvuran vatandaşlarımızın araçlarını bırakabilecekleri bir otoparkın hizmete sunulacağı bildirildi.

Arazinin Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından otopark olarak hazırlanacağı belirtilen açıklamada vatandaşların sağlık hizmetlerine ulaşmada karşılaşacağı sorunların katlı otopark yapımı tamamlanana kadar ortadan kaldırılması için tedbirlerin alındığı ifade edildi. Açıklamada şehir için çok önemli bir proje olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin ve araç parkına önemli bir rahatlama sağlayacak katlı otoparkın yapımına kadar oluşabilecek park sorunları için vatandaşlardan da destek istendi.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
a81a1eb455977400d5d6c89c591f6ef9@