SASKİ muhtarlardan gelen talepleri dikkate aldı

Daire Başkanları ve şube müdürlerinin yer aldığı, muhtarlardan gelen taleplerin görüşüldüğü toplantıda açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş; “Vatandaşlarımıza sağlıklı içmesuyu kesintisiz bir şekilde ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, kurumun daire başkanları ve şube müdürleriyle bir araya geldi. Ormanpark’ta gerçekleşen, SASKİ yönetim kurulu üyeleri ve genel müdür yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantıda muhtarlardan gelen talepler değerlendirildi. Daire başkanları ve şube müdürlerinden projeler ve sahada yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi alan Rüstem Keleş, “Hemşerilerimize hizmet etmek için gece gündüz iş başındayız. Şehirde altyapı konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirdik ve yatırımlarımız artarak devam ediyor” dedi.

Muhtarlardan gelen talepler ile ilgili de açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’yla önemli toplantılar gerçekleştirdik, muhtarlarımızla bir araya geldik. Bize iletilen talepler konusunda çalışmaları başlattık. Öncelikli ihtiyaçların karşılanması konusunda gerekli talimatlar verildi. İhtiyaçlara kesin çözüm getirmek için de gerekli proje çalışmalar başlatıldı. Bu kapsamda 41 mahallemizi kapsayacak Kaynarca İçmesuyu Hattı’nın inşasına başlıyoruz” diye konuştu.

Kaynarca’da hayata geçirilecek yeni yatırım ile ilgili bilgileri de paylaşan Rüstem Keleş, “Bu projeyle ilçemizin tüm mahallelerine, Söğütlü Sıraköy ile Ferizli Hocaoğlu’na Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz birinci sınıf içmesuyunu ulaştıracağız. Yaklaşık 45 kilometre içmesuyu hattı ve 6 içmesuyu deposu inşa edeceğiz. İlçemizin hiçbir bölgesinde yağışlı havalardan sonra bulanma ve yaz aylarında da yetersizlik yaşanmayacak. Şehrimizin güneyi için de gerekli çalışmaları başlattık. Pamukova, Geyve ve Taraklı’ya bağlı mahalleler için içmesuyu projeleri hazırlıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu yatırımları bir bir hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Akyazı, Geyve, Sapanca, Taraklı, Kocaali ve Pamukova’ya bağlı 19 mahalleye de yeni içmesuyu deposu kazandırmak için gerekli çalışmaların tamamlandığını belirten Rüstem Keleş, “Mahallelerimize daha sağlıklı ve güvenli içmesuyu deposu kazandırmak için gerekli hazırlıklarımızı yaptık ve projemizin ihalesini gerçekleştirdik. Akyazı, Geyve, Sapanca, Taraklı, Kocaali ve Pamukova’ya bağlı 19 mahallemize 22 yeni su deposu kazandıracağız. Bu yatırımlar mahallelerimizin içmesuyu kalitesini güvence altına alacağız” dedi.

Şehrin kuzeyinde iki yeni projenin başladığı bilgisini de veren Rüstem Keleş, “Karasu ve Kocaali’de iki yeni yatırımı daha başlattık. Kocaali’ye atıksu arıtma tesisi inşa ediyoruz. İlçemizde imalatı süren kanalizasyon hattı ile entegre olacak tesisle tüm endüstriyel ve evsel atıkları arıtacağız. Ayrıca Kocaali ile Karasu’ya hizmet verecek içmesuyu arıtma tesisinin yapımını da başlattık. En ileri teknolojiye sahip olacak tesisimizle ilçelerimize bağlı mahallelerde zaman zaman yaşanan bulanıklık ve yetersizlik sorunu kesin çözüme kavuşacak. Atıksu ve içmesuyunda sorunsuz bir Sakarya için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
d5b18259ff428f9b66ca880121678513@