Sakarya'nın korona haritasında son durum

Vaka sayılarının uzun süredir yüksek seyrettiği Sakarya'nın koronavirüs haritasındaki bir aylık değişime bakıldığında neredeyse kırmızı bölge kalmadı. Haftalardır yüksek riski ifade eden kırmızı renkle kaplanan yerleşim yerlerinin son uygulanan önlemlerle birlikte belirgin bir şekilde azaldığı görüldü.

İkinci dalganın zirvesini yaşayan Sakarya'da sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Hafta içi ve hafta sonu uygulanan ve yılbaşında da devam eden sokağa çıkma yasakları başta olmak üzere alınan pek çok kısıtlama kararı ile vaka sayılarında azalma başladı.

Vaka sayılarındaki düşüş 'Hayat Eve Sığar' uygulamasındaki koronavirüs haritasına da yansıdı.  Kısa süre önce neredeyse şehri ele geçiren ve yüksek riski ifade eden kırmızı alanların daha az riski ifade eden yeşil ve mora döndüğü görüldü.

Korona virüs yoğunluk haritasında kırmızı bölgelerin sadece birkaç nokta ile kısıtlı kaldığı dikkatlerden kaçmadı.

Bir ay önce yeşil bölgenin görülmediği özellikle merkez ilçeler Adapazarı, Serdivan ve Erenler olmak üzere Arifiye, Sapanca, Akyazı, Hendek, Karasu ve Geyve ilçelerinde şu an yeşil ve mor rengin hakim olduğu gözlemlenebiliyor. Ferizli ve Karapürçek'te ise kırmızı renkli alanların olması dikkat çekti.

Hayat eve sığar uygulamasındaki renkler ne anlama geliyor; "

Kırmızı: Yüksek riskli bölge

Sarı: Orta riskli bölge  

Yeşil: Az riskli bölge"

Mor: Evde izlenen

İşte ilçe ilçe koronavirüs haritası; "

2 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle