Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Sakarya'da teröre tepki yürüyüşü

Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki ve Iğdır Dilucu Sınır Kapısı'ndaki terör saldırısı Sakarya'da protesto edildi.

Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın desteğiyle aralarında şehit ailelerinin de bulunduğu 40 sivil toplum kuruluşu üyesi, Adapazarı Kültür Merkezi önünde ellerinde Türk bayraklarıyla bir araya geldi, terör örgütü aleyhine slogan attı.

Grup adına açıklama yapan Erenler Yerel Kültür Derneği Başkanı Sabri Bölükbaşı, son günlerde artan terör saldırılarını lanetlemek ve güvenlik güçlerine olan desteklerini göstermek için toplandıklarını söyledi.

Sakarya'dan yükselen sese, feryada herkesin kulak vermesini isteyen Bölükbaşı, "Ülkemiz olağanüstü bir süreçten geçiyor, yaşanan olaylar gösteriyor ki birbirimize daha sıkı sarılmalı yumruk gibi güçlü ve asla parçalanamaz bir halde durmalıyız. Güçlü devlet olmanın gereği, milletiyle birlikte düşünen ve tüm organlarıyla, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kast edenlere karşı, hep birlikte dimdik durmaktır. Daha dün 16 arslan parçasını yüreğimiz parçalanarak şahadet yolculuğuna uğurladık. Yine bugün 13 polisimizin daha şehit olduğu haberini almış bulunuyoruz. Rabbim şehadetlerini kabul etsin" diye konuştu.

"Medya kuruluşlarından bazıları ordumuzu ve polisimizi yıpratmaya çalışıyor"

Gencecik fidanların canına kasteden tüm şer odaklarının kahpe ve haince kurdukları pusuların onların sonu olacağını dile getiren Bölükbaşı, yayın kuruluşlarından bazılarının da özellikle terör örgütü propagandası yaparak askeri 'savaş', terör örgütünü ise 'barış yanlısı ve halkın temsilcisi' gibi göstermeye çalıştığını savundu.

Bu durumun kendilerini derinden yaraladığını dile getiren Bölükbaşı, şöyle konuştu:  

"Teröriste, 'terörist' diyemeyen medya kuruluşlarının, barış çığırtkanlığı yapması, terör örgütünün yaptıklarını görmezden gelmesi ve bütün sorumluluğu ordumuza yüklemesi kabul edilebilir değildir. Medya kuruluşlarından bazıları kasıtla ve bilerek ordumuzu ve polisimizi yıpratmaya çalışmakta, dünya medyasına yaptıkları servislerle 'ülkemizi, barış yanlısı insanları öldüren ülke' durumuna düşürmek için çaba sarf etmektedirler. Uyurken yatağında polislerimizi şehit eden terör örgütünün asla barıştan yana olmadığı herkes tarafından bilinmelidir. Provokatif yaklaşımlarla toplumsal çatışmaya zemin hazırlayan yayınlar barış ortamının oluşmasına katkı sağlayamaz. Durum tüm çıplaklığı ile apaçık ortadayken, ordumuza ve polisimize hatta sivil vatandaşlarımız kast eden ülkemizi bölmeye ve parçalamaya çalışan terör örgütüne 'terörist' diyemeyen yayın kuruluşlarını kınıyoruz. Biz biliyor ve inanıyoruz ki bu Türk-Kürt savaşı değildir. Küresel güçlerin ülkemizi dizayn etme operasyonlarıdır. Bizi bu oyuna getiremeyeceklerini bir kez daha önemle vurguluyoruz."

Açıklamanın ardından, Sakarya İl Müftü Yardımcısı Ahmet İkbal Aydın şehitler için dua etti. Dua edilirken bazı vatandaşların gözyaşı döktüğü görüldü.

Öte yandan, Türkiye Gençlik Birliği ile Ülkü Ocakları üyesi bir grup, ellerinde Türk Bayrakları ile slogan atarak Çark Caddesinden kent meydanına yürüdü, saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.

Sapanca ilçesinde de Kırkpınar Mahallesinden Rüstempaşa Camii önüne kadar kadın ve çocuklardan oluşan grup ellerinde Türk bayraklarıyla slogan atarak yürüyüş yaptı.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]