Sakarya'da 23 Nisan böyle kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kent Meydanı\'nda toplanan öğrenci ve vatandaşlar Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 23 Nisan kutlamalarına başlamak üzere Atatürk Kapalı Spor Salonu’na giderek gösterilerini gerçekleştirdiler.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Garnizon Komutanı Orhan Çınar, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Vali Yardımcısı Akın Yılmaz gösterileri izlemek üzere Atatürk Kapalı Spor Salonu’na geldi. Protokolünde gelmesi ile birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından salonda etkinlikler başladı.

Açılış konuşması yapan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Sandıkçı, “Başta Atatürk olmak üzere T.B.M.M’nin ilk üyeleri şehit ve isimsiz kahramanlarımızı rahmet ile anıyorum. Atatürk bugünü çocuklarımıza armağan etmiştir” şeklinde konuştu.

Sandıkçı’nın ardından Sakarya 9’ncu Egemenlik Haftası Halk Oyunları Festivali kapsamında Gagavuzya’dan etkinliklere katılan 2 tane kız öğrenci Türkçe şiir okudu.
Daha sonra Şeker Anaokulu öğrencileri gösteri yaptı. Ardından Aşık Veysel anısına bir öğrenci saz eşliğinde Aşık Veysel’in türküsünü söyledi. 9’ncu Egemenlik Haftası Halk Oyunları Festivali kapsamında 23 Nisan için Türkiye’ye gelen ülkelerden Ukraynalı ve Moldova’lı öğrenciler kendi yörelerine ait halk oyun gösterilerini sergilediler. Çuval yarışı, ip atlama ve mendil kapma yarışının ardından gösteriler sona erdi.

11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
32917607f2615dc0672e3bbd93d27b36@