Makam koltukları bugünlük onlara emanet

23 Nisan Bayramı kutlamalarında gerçekleşen makam ziyaretlerinde Sakarya Valisi Mustafa Büyük ve Sakaraya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu\'nun makamına minik öğrenciler oturdu.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ün makamına TOKİ İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Yavuz Selim Odabaş oturdu. Küçük öğrenci Vali koltuğunda okulunun bazı ihtiyaçları için İl Milli Eğitim, Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nü arayarak taleplerde bulundu. Vali Mustafa Büyük, ilimizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın özüne uygun olarak şenlik havasında kutlanmasından büyük memnunluk duyduğunu belirterek, tüm Sakarya halkının bayramını kutladı. Vali Büyük koltuğunu teslim ettiği TOKİ Öğrencisi Yavuz Selim Odabaş’a çeşitli hediyeler verirken, onun şahsında tüm çocukların 23 Nisan Bayramı’nı tebrik etti.

Zeki Toçoğlu makam koltuğunu 6. sınıf öğrencisine bıraktı

Evrenköy Ortaokulu 6’ncı Sınıf Öğrencisi Yasemin Uluocak, başkanlık makamında Başkan Zeki Toçoğlu tarafından karşılandı.

Başkanlık koltuğunu Yasemin’e bırakan Zeki Toçoğlu, artık kendisinin başkan olduğunu ve arzu ettiği gibi davranabileceğini söyledi. Zeki Toçoğlu’na teşekkür edip makama oturduktan sonra bir konuşma yapan Başkan Yasemin Uluocak, ilk olarak bütün çocukların 23 Nisan Bayramı’nı kutladı.

Evrenköy’de okul yolunda asfalt çalışması ve kaldırımların düzenlenmesi için talimat veren Başkan Uluocak’ın talimatlarını dinleyen Zeki Toçoğlu, “Elimizden geleni yapacağız. Okul yolundaki kaldırımların durumuna da hemen bakacağız” dedi.

"Hep başkan olacak mısınız?" sorusu

Başkan Yasemin Uluocak, Sakarya Büyükşehir Belediyesi çalışmaları hakkında Zeki Toçoğlu’ndan bilgi aldı. Başkan Uluocak’ın Toçoğlu’na sorduğu “Hep başkan olacak mısınız?” sorusuna Toçoğlu, “Ben de sizin gibi bu koltukta emanetçiyim. Belirli bir süre sonra tekrar bir imtihan olacağız. Eğer milletimiz ‘O görevi senden daha iyi yapacak biri var’ derse o zaman milletimizin bize emanet ettiği bu koltuğa başkası oturacak. Biz, halkımızın huzuru ve mutluluğu için çalışıyoruz” sözleriyle cevap verdi.

Yasemin Uluocak’ın nezdinde tüm çocukların 23 Nisan’ını kutlayan Zeki Toçoğlu, “Sayın Başkanımızın verdiği talimatlar gereği elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların daha yaşanabilir şehirlerde daha mutlu zamanlar geçirmeleri ve onlara güzel bir miras bırakmak için çalışıyoruz. Tüm çocuklarımızın bu önemli gününü kutluyorum” diye konuştu.
Zeki Toçoğlu, ziyaretin sonunda Yasemin Uluocak, öğretmeni ve ailesine çeşitli hediyeler verdi.


11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
f1f16225cb383925ffb9b602ae469622@