Sakarya sandık başında

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, oyunu eşi Emine Hayriye Büyük ile Sait Faik Abasıyanık İlkokulu\'ndaki 1028 nolu sandıkta kullandı.

Büyük, oyunu kullanmasının ardından yaptığı açıklamada, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından yerel seçimleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Seçimlerin Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kuralları çerçevesinde gerçekleştirildiğini, güvenlik açısından her türlü tedbiri aldıklarını belir Büyük, "İlçelerimizin tamamında sabahleyin seçimler başladı. Herhangi bir olay yok. Şu ana kadar bize intikal eden asayiş vakası yok. Sakin şekilde süreç devam ediyor" diye konuştu.

Büyük, seçimlere yoğun katılım olduğunu ifade ederek, sonuçların hayırlı olmasını diledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Zeki Toçoğlu ise oyunu eşi Gönül Toçoğlu ve çocukları ile Serdivan Zübeyde Hanım Ortaokulu\'nda kullandı.

Toçoğlu, oy kullanma işleminin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerin her zaman demokrasinin şöleni olduğunu söyledi.

"Tüm hemşehrilerimiz bugün oyunu kullanacak" diyen Toçoğlu; "Bu seçimlerin de demokrasiye yakışır şekilde tamamlanacağına inanıyor, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" ifadesini kullandı.

Başkan İnci de, oyunu kullandı

AK Parti tarafından üçüncü defa aday gösterilen Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, oyunu Hendek Kız Meslek Lisesi 1196 nolu sandıkta kullandı.

Başkan İnci, Hayırlı olsun dilekleri ile oyunu kullanırken, ilçede bulunan okullardaki tüm sandıkları tek tek gezdi.

Sabah saat 06.00’da AK Parti Sandık görevlileri ile kahvaltıda buluşan Başkan İnci, tüm görevlilere başarılar diledi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin ülke ve millet için hayırlı olmasını temenni eden İnci, “Halkın iradesi sandığa yansıyacak. Kazanan milletimiz ve Türkiye olsun” diye konuştu.

MHP\'li Orhan Ünver

MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, oyunu Serdivan ilçesinde kullandı.

Aşağıdere İlkokulunda, 1448 nolu sandıkta oyunu kullanan Ünver, yerel seçimlerin Türkiye ve Sakarya\'ya hayırlı olmasını diledi.

Ünver, seçime yoğun bir katılımın olduğunu gözlemlediklerini vurguladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam da, oyunu Adapazarı ilçesinde kullandı.

İslam, Tekeler Mahallesi\'ndeki Cengiz Topel İlkokulu\'na eşi Dr. Bahadır İslam ile gelerek oyunu 1475 nolu sandıkta kullandı. Sandık görevlisinin oyunu hemen kullanması teklifini reddeden İslam, sırada bekledi.

İslam, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerin güzel geçtiğini anlattı.

Seçimlerde iyi netice alacaklarını belirten İslam, "Aydınlık Türkiye için hayırlı olsun\' diyorum. Türkiye\'nin geleceği için en iyi olana oyumu verdim. Sakarya genelinde de beklentimiz yüksek. Milletimizin sağduyusuna güveniyoruz" ifadesini kullandı.

İslam\'ın yanı sıra AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ve AK Parti MKYK üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek de oylarını aynı sandıkta kullandı.
Akyazı İlçesi'nde yaşayan 101 yaşındaki kadın, oy kullanacağı sandığa oğlunun sırtında getirildi.

Taşburun köyünde yaşayan Rumi 1329 doğumlu Hanife Furuncuoğlu, görme engelli olmasına rağmen oy kullanmaktan vazgeçmedi.

Evinden alınarak oğlunun sırtında Taşburun köyündeki ilkokula getirilen Furuncuoğlu, oyunu kullandı.

Furuncuoğlu, yaptığı açıklamada, 1916 yılında Rus işgalinden kaçarak Trabzon'dan Akyazı'ya, annesinin sırtındaki sepetle geldiğini söyledi.

"Savaş yıllarında çok zorluk çektik" diyen Furuncuoğlu, "Gençlerimize memleketimizin kıymetini bilin' diyorum. İnsanlarımıza hep dua ediyorum" ifadesini kullandı.

Ahmet Furuncuoğlu ise annesini sandığa kadar sırtında taşıdığını belirterek, "Annem görme engelli. Oy kullanmak istediğini söyledi. Annemi oy kullanacağı sandığa kadar götürdüm ve bana söylediği isme mührü bastım" diye konuştu.
Sakarya Kebapçılar
Sakarya test kitapları
8 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]