Sakarya 2. OSB'den hayati karar

Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti genel kurul şartlarının oluşmasından dolayı yönetimi sanayicilere devretme kararı aldı.

Sakarya’nın yüzölçümü olarak en büyük Organize Sanayi Bölgesi olan, 1996 yılında yer seçimi ve 1997 yılında Sanayi Bakanlığınca kuruluşu onaylanan, Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesinde katılımcılara yapılan arsa tahsisleri ile 2001 yılında başlayan yatırımlar, 2003 yılında Çamsan Entegre Ağaç Sanayi A.Ş. üretime geçmesiyle devam etti. Bölgenin 2012 yılında revize edilen İmar Planları sonrasında bölgede 93 adet sanayi parseli oluşturuldu. Bu parsellerden 92 tanesi 80 sanayiciye tahsis edilirken, 1 Adet sanayi parseli OSB uhdesinde bulunuyor. 1997 yılında arsa tahsisleri ile başlayan maraton, özellikle 2008 yılından itibaren yatırımların hızlanması ile bölgenin cazibe merkezi haline gelmesini sağladı. Bugün itibarı ile bölgede 30 sanayi parselinde üretim, 24 sanayi parselinde deneme üretimi devam ederken, bu parsellerde üretim yapan firmalarda yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlanıyor. 11 sanayi parselinin üretime hazır, 25 sanayi parselinde de inşaat faaliyetlerinin devam ettiği OSB’de 3 sanayi parselinde ise proje çalışmaları devam ediyor. Bölgede yeterli sayıda sanayi parselinin üretime geçmesi ile Genel Kurul şartları oluştuğundan, Sakarya Valisi Mustafa Büyük başkanlığında toplanan Müteşebbis Heyet son toplantısında oy birliği ile Yönetim’in sanayiciye devredilmesi ile ilgili karar aldı.

Vali Mustafa Büyük, Sakarya’nın en büyük sanayi bölgesi olan Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesinin genel kurul şartları oluşturarak sanayicilere devrinden büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen herkese ve destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini dile getirdi.

Yapılan toplantının ardından Sapanca Richmond otelde Müteşebbis Heyet üyeleri ile yaklaşık 80 sanayicinin katıldığı bir akşam yemeği gerçekleştirildi.
9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle