Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

SAGİR'den Filistin Eylemi

Sakarya Adalet Girişimi tarafından düzenlenen eylemde Siyonist İsrail’in Gazze’deki insanlık dışı uygulamaları protesto edilirken, Filistin’e ve Hamas’a destek mesajları verildi.

Sakarya Adalet Girişimi (SAGİR), Filistin’deki Siyonist İsrail işgalini ve Gazze’ye yönelik ambargoyu protesto etmek için düzenlediği eylemde Filistin halkına destek mesajları verdi. Gazze’de yaşanan insanlık dramı karşısında hükümetlerin temsil ettikleri halkların duyarlılıklarına göre hareket etmemelerini ve Siyonist İsrail rejimi ile işbirliği yapmalarını eleştiren SAGİR, “Türkiyeli Müslümanlar olarak AK Parti hükümetinden ve diğer tüm ülke yönetimlerinden, İsrail’in varlığını tanımamalarını ve İsrail’le olan bütün ilişkilerini kesmelerini istiyoruz. Bunu sadece Türkiyeli Müslümanlar Türkiye yönetiminden değil, tüm dünya halkları kendi yönetimlerinden istiyor. İsrail’le kurulan bütün ilişkiler, İslam ümmetine yapılan birer ihanettir. İsrail’in yaptıklarına boyun eğmek, İsrail’in yaptıklarına tepki göstermemek zillettir, utançtır ve bu tepkisizliğin Allah katında çok büyük vebali vardır.” uyarısında bulundu.

SAGİR adına Muhammed Emin Duman’ın okuduğu basın açıklamasında Mısır hükümeti de kınanarak, işbirlikçiliğin cezasız kalmayacağı ifade edildi. Açıklama şu mesajla son buldu: “Filistin’den gelen feryatlara kulaklarımızı kapatmıyoruz. Bizler kan gölüne dönen Filistin’e sırtımızı dönmüyoruz. Bizler “Yetişin Ey Müslümanlar” diye feryat eden mazlum ve mustazafları duymazdan gelmiyoruz… Ve İsrail’i destekleyenlere sesleniyoruz: “Bizler hepimiz Filistinliyiz! Her birimiz, terör örgütü olarak ilan ettiğiniz HAMAS’ın birer destekçisiyiz! Ve haksız olarak yapmış olduğunuz her şeye karşı olan tavrımız, hiç eksilmeden devam edecektir! İsrail ve onun destekçileri çok iyi bilsinler ki, Filistinliler ve HAMAS yalnız değildir. Sakaryalı Müslümanlar Filistin’in ve Filistinlilerin destekçisi ve kardeşidirler. Bizler inanıyoruz ki; “Allah Sabredenlerle Beraberdir!” ve Allah; “kendisi uğrunda yapılanları, O’nun dini için çekilen sıkıntıları, akıtılan kanları, verilen kurbanları karşılıksız bırakmaz!” Bu inanç ve kararlılıkla Filistin İslami Direnişine olan desteğimizi sürdüreceğimizi tüm terör rejimi yöneticilerine ve işbirlikçilerine ilan ediyoruz.”

Çok sayıda katılımcının destek verdiği eylem atılan slogan ve tekbirlerin ardından son buldu.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]