"Primleri Helal Olsun"

Sakaryaspor Teknik Direktörü Hüsnü Özkara, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının bu yıl oynadıkları en zor maç olduğunu belirterek, maçı 3 paunla kapattıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Özkara maçın ardından yaptığı değerlendirmede, Gazinatep Büyükşehir Belediyespor maçının bu yıl oynayacakları en zor maç olacağını bildiklerini ve 1 hafta boyunca oyuncularına bunu anlattıklarını ifade etti. Rakiplerinin çok koşan, iyi mücadele eden ve kolay yenilmeyen bir takım olduğunu anlatan Özkara, öne geçtikleri maçta basit 2 gol yediklerini vurguladı. Yedikleri gollerin oyuncular üzerinde anlık demorilizeye neden olsada tekrar toparlanıp öne geçmesini bildiklerini dile getiren Özkara, "Geçen hafta zor hava koşullarına rağmen Elazığ deplasmanından aldığımız 3 puan bizi sevindirmişti. Bu hafta alacağımız 3 paunla oradaki mücadelenin anlamını taçlandırmak istiyorduk. Bunu başardığımız içinde mutluyuz. Zorlu maçı 3 paunla kapattık. Oyuncu arkadaşlarımı 95. dakikaya kadar inançlarını yitirmeden mücadele etmelerinden dolayı kutluyorum. Seyircilerimizi kutluyorum. 90 dakika taraftarımız bizi biran olsun yanlız bırakmadı." diye konuştu.

Her takımın her yerde, her takımı yenecek ve puan alabilecek özelliğe sahip olduğunu bugünkü maçtada gördüklerini belirten Özkara, bundan sonra içerde oynayacakları maçlarda puan kaybına tahammüllerinin olmadığını söyledi. Özkara şöyle konuştu;

"Sonuç olarak içerde 1 maç daha kazandık. Bu bizim sorumluluğumuzu bir kat daha arttırdı. Önümüzde Mardinspor maçı var. Deplasmandan kayıpsız dönmek istiyoruz.''

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Vedat Özsoylu ise seyir zevki ve mücadele açısından güzel bir 90 dakika olduğunu kaydetti. Deplasmana önemli eksik futbolcularından yoksun olarak geldiklerini anlatan Özsoylu şunları kaydetti: "Onların yerine forma giyen oyuncularımız ellerinden gelen mücadeleyi sahaya yansıttılar. Bizim küme düşmemeye oynamamız, Sakaryaspor'unda şampiyonluğa oynaması maçın gergin olması ve atmosferin yüksek olmasına neden oldu. Bundan daha doğal bir şey olmaz. Her şeyin sahada kalması güzel. Hakem güzel bir maç yönetti. Sakaryaspor'a şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum.''


PRİMİ HAKETTİLER HELAL OLSUN


Sakaryaspor Kulübü Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu, çok ciddi bir mücadelenin ardından bu sezonun en anlamlı galibiyetini aldıklarını kaydetti. Elazığ maçının ardından şampiyonluk yolunda iddialı konuma gelebilmeleri açısından galibiyet serisini devam ettirmek zorunda olduklarını açıklayan Hacıeyüpoğlu, ciddi bir mücadelenin ardından 3 puanı aldıklarını vurguladı.

Böylesine zorlu bir mücadelenin ardından alınan galibiyetten ötürü galibiyet pirimini 1 kat arttırdıklarını belirten Hacıeyüpoğlu, "Sezon başından bu yana iç saha galibiyetlerine 2 bin YTL, dış saha galibiyetlerine 3 bin YTL ve dış saha beraberliklerine bin 500 YTL prim uyguluyorduk. Bugünkü maçın ardından oyuncularımızın galibiyet primini arttırmayı uygun görerek primi 4 bin YTL yaptık. Bu primi hakettiler. Helal olsun." dedi.

Galibiyeti takımı 90 dakika boyunca yanlız bırakmayan taraftarlarına armağan ettiklerini bildiren Hacıeyüpoğlu, geride kalan 11 maçı en iyi şekilde sonuçlandırarak sezon sonunda şampiyonluğu göğüslemek istediklerini belirtti. Hacıeyüpoğlu, buna tüm takım, teknik heyet, yönetim ve taraftarların inandığını dile getirdi.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]