Bahar mı Geliyor?

Çetin kış günlerini geride bırakan Türkiye'yi bu hafta yağışlı ancak sıcak günler bekliyor. Yarından itibaren sıcaklık değerleri yurt genelinde 4 ila 6 derece artacak. Isınan hava nedeniyle batı bölgelerinde sabah saatlerinde sis görülecek.
     
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü
'nden yapılan açıklamaya göre, Karadeniz üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı hava dün yurtta etkili oldu. Bu hafta genel durum şöyle:
     
Pazartesi:
Yurdun doğu kesimleri parçalı çok bulutlu geçecek. Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Ağrı ve Iğdır çevreleri aralıklı yağış alacak.
     
Salı: Yağışlar Hakkâri, Şırnak ve Mardin çevrelerinde de aralıklı olarak görülecek. Yağışlar Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kar, diğer yerlerde yağmur şeklinde olacak.
     
Çarşamba: Yurt genelinde yağış beklenmiyor.
     
Perşembe ve Cuma: Yurdun kuzey kesimlerinde artacak bulutlanma nedeniyle kuzeybatı bölgelerde kısa süreli ve hafif olma

Hava sıcaklığı, bugün güney bölgelerde kuzeyli rüzgârla birlikte biraz azalacak ancak yarından itibaren yurt genelinde 4 ila 6 derece artacak. Hafta boyunca, Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde özellikle sabah saatlerinde sis görülecek. Doğuda ise gece ve sabah ilk saatlerde buzlanma bekleniyor. Meteoroloji yetkilileri Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda olası çığ tehlikesi ile hafta ortasından sonra iç ve doğu bölgelerde beklenen kar erimelerine karşı uyardı.

Milliyet

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]