Pamukova Toplu Konuta Kavuşuyor

Pamukova Belediye Başkanı Hikmet Ferudun Turan İlçe Halkı tarafından merak ve heyecanla beklenen "Toplu Konut Yapımı" ile ilgili müjdeyi verdi. "Toplu Konut Yapım hamlemiz Nisan Ayında başlayacak” dedi.

Pamukova Başkanı Hikmet Ferudun Turan Belediye olarak uzun zamandır Toplu Konut işine girmek istediklerini belirterek; "Ancak bu iş hemen deyince olmuyor. İlçeyi yaşanır hale getirmek için 4 yıldır uğraşıyoruz. Şimdi bu işleri bitirdik. Toplu konut yapımına geçebilir haldeyiz”dedi.

Yerini Açıklayınca Fiyatlar Uçuyor

Başkan Hikmet Ferudun Turan, toplu konutların halkın cebini yakmayacağını vurguladı ve “Konutların yapım yerini hazırlıyoruz. Ancak şu gün için yerini açıklamıyoruz. Biliyoruz ki böyle yatırımların duyulması halinde bile o yerlerde fiyatlar adeta uçuyor. O nedenle tam olarak kazma vuracağımız hale gelince yeri herkes görecek. Şu kadarını söyleyeyim ki Toplu Konutlarımız ilçe merkezimizde olacaktır." İki tip Konut Projesi var.

Maliyetine Satış Olacak

Belediye Başkanı Hikmet Ferudun Turan, toplu konutların bizzat Belediye tarafından yapılacağını da söyledi ve konu ile ilgili şöyle konuştu. “Konutları 110 metre net 128 metre brüt kullanım alanlı olarak planlıyoruz. İlk etapta 80 konut yapılacak. Hemşehrilerimizin çok rahat edebilmeleri için ince eleyip sık dokuyoruz. Maliyetini son kuruşuna kadar hesap ediyoruz. Zira satışlarımız sadece maliyetine göre olacaktır. Bu nedenle birinci hedefim halkımızın, hemşehrilerimin haklarını korumak paralarına sahip çıkmaktır. Maliyet ve satış fiatları konusunda açıklamayı önümüzdeki günlerde yapacağım.”


 

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]