Birinci Oldular Yemek ve Harçlığı Hak Ettiler

Sakarya Halk oyunları yarışmasında Geyve Yöresi Oyunu ile Liseler dalında Birinci olan Pamukova Endüstrü Meslek Lisesi Halk oyunları ekibi elemanları Birincilik Şild’ini Pamukova Belediye Başkanı Hikmet Ferudun Turan'a getirince, Başkan Turan öğrencilere önce yemek ısmarladı, sonra da makamında kabul ederek zarflar içinde harçlık dağıttı.

Pamukova Endüstrü Meslek Lisesi Müdürü Ömer Bolat ve Halk Oyunları çalıştırıcısı öğretmen Mustafa Dikmen ile Asri Et Lokantası'ndaki yemeğe gelen Folklor öğrencisi kızlar “Birincilik çok güzel her yerde itibar görüyoruz” dediler.

Asri Et Lokantası'nda Belediye Başkanı Hikmet Ferudun Turan tarafından verilen yemekte İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Milli Eğitim Müdürü Muhsin Akın ve bazı öğretmenler de bulundu. EML Halk Oyunları ekibi oyuncuları daha sonra belediyeye giderek Başkanı Hikmet Ferudun Turan’a teşekkür ziyareti yaptılar. Başkanımız tüm oyun ekibi ve çalıştırıcı öğretmen Mustafa Dikmen ile saz heyetine zarf içinde prim olarak harçlık verdi.

Başkan Hikmet Ferudun Turan yaptığı konuşmada “Önce Grup Birincisi olun Türkiye Şampiyonası'na gidin ve bana büyük kupayı getirin. Gerisine Karışmayın. Siz bunu başaracak güçtesiniz. Oyununuzu gördüm ve buna inandım” dedi.


 

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
cd7b4e87050ee9f75bff7c06336bca92@