Pamukova Belediyesi'nden Aşı Anonsu

Pamukova'da Sağlık Grup Başkanlığı ile Pamukova Belediyesi arasındaki sıkı iş birliği sonucu ilçede aşı günü gelen bebek ve çocukların isimleri tek tek belediye hoparlöründen anons ediliyor ve düzenli aşı olmaları sağlanıyor.

Pamukova Sağlık Grup Başkanı Dr.Musa Toç uygulamanın çok olumlu sonuçlar verdiğini belirterek “Bebek ya da çocukların aşı gününü aileleri unutabiliyor. Bizim Pamukova Belediyesi ile yaptığımız iş birliği sonucu, isimleri anons ettirmemiz aşı günlerini aksatmıyor” dedi.

Sağlık Grup Başkanı Dr. Musa Toç, Pamukova Belediye Başkanı Hikmet Ferudun Turan’ın bu konuda çok hassas olduğunu söylerek şöyle konuşuyor. “Belediye Başkanımız Hikmet Ferudun Turan Bey konuya çok duyarlı. Aşı olmayan çocukların takibini yapmamıza çok destek veriyor. Belediye ilan servisi anons günü adeta alarma geçiyor.”

Aşı günü gelen bebek ve çocukların isim listesini Özel Kalem Müdürü Sencer Kaya, Doktor Musa Toç da alıyor ve acilen belediyeye getirerek İlan Memuru Mustafa Copkaya’ya teslim ediyor. Belediye hoparlöründen anons edilmesini sağlıyor.

Pamukova Sağlık Grup Başkanı Dr. Musa Toç
anosları duyamayıp aşı gününde getirilmeyen bebek ya da çocuklar için ekip çıkarıldığını ve bizzat evlere gidip aşı yapılacakların sağlık ocağına getirildiğini söyledi.

Uygulamadan Pamukovalıların son derece memnun olduğu belirtildi. Bazı aileler “ Bizler aşı gününü bu kadar hassas takip edemiyoruz. Zaman zaman unutuyoruz. Anonsları duymadığımız da oluyor. Bu kez de Sağlık Grubu'ndan ikaz ediliyoruz ve çocuklarımızı aşıya götürüyoruz. Böylesine bir uygulamayı yapan Belediye Başkanımız Hikmet Ferudun Turan ve Sağlık Grup Başkanımız Dr. Musa Toç‘a çok teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
beefd3e662c73c7313b0d9a307760732@