Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Başkan Duran Sözünü Tutuyor

Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, söz verdikleri projelerin yüzde 85'ini hayata geçirdiklerini söyledi.

AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı'nın haftalık toplantısına katılan Aziz Duran, 28 projenin 25'ini yapmaya devam ettiklerini; ancak Büyükşehir sınırlarının genişletmesiyle planda olmayan sorunlarla karşılaştıklarını kaydetti. Duran, Türkiye'de hızla bir değişim yaşandığını, bu değişimin şehirlerdeki kollarının da teşkilat ve belediyeler olduğunu ifade etti.

AK Parti'nin kendilerine 22 Temmuz seçimlerinde büyük bir onur yaşattığını belirten Duran şöyle konuştu: "Bizler de önümüzdeki seçimlerde bu çıtayı daha da yükseltmek zorundayız. İktidar sayesinde şehrimizi yeniden yapılandırmaya başladık. Daha uzun yıllar alt yapı sorunuyla karşılaşmayacağız. Şehrin yerleşim alanını, yaşam standartlarını kaliteleştirmeye devam edeceğiz. Türkiye'de olduğu gibi Sakarya'mızda da yoğun bir çalışma var. Artık hiçbir şey eski hantallığında değil. Gerek demokratik gerekse de teknolojik gayretler ülkemizi daha da rahatlatacaktır. Bizim derdimiz Başbakan'ımızın hızına ayak uydurmak."

Seçim öncesi verdikleri sözün yüzde 85'ni yerine getirdiklerinin altını çizen Duran "Biz şimdiden önümüzdeki bir beş yılda hangi çalışmaları veya yatırımları yapacağız. Onun projelerini hazırlamaya başladık bile. Mesela, eğer biz bir daha yerel yönetimlerde iktidara geleceksek ki, hiç kuşkum yok geleceğiz. Şehrimize toplu taşımacılıkta kullanılan raylı sistemi getireceğiz. Daha başka projelerimizde var, onları da zamanı geldiğinde açıklayacağız" dedi.

Trafik sorununu da yakından takip ettiğini söyleyen Duran, şehre büyük yollar ve duble yol uygulamaları getirdiklerini, bunların da büyükşehrin gerekliliği olduğunu anlattı.

Duran "Bir yola girildiğinde trafik akışı sağlanması için çok fazla bağlantısı olmaz, ayrıca dakikalarca beklenilen bazı yollar var sinyalizasyonların yeniden yapılıp, bunlar düzenlenecek" diye konuştu. Uzun Çarşı'nın tarihi bir alışveriş alanı olmasını arzu ettiklerini, çarşının yeniden düzenlenmesiyle hem şehrin tarihi varlığının ortaya çıkacağını, hem de alışveriş konusunda daha cazip bir merkez haline geleceğini sözlerine ekledi.

15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle