Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Pakistan Butto'ya Ağlamaya Devam Ediyor

Pakistan'da muhalefet lideri Benazir Butto suikastının üzerinden günler geçmesine rağmen Pakistan halkının gözyaşları dinmiyor.

Butto'nun Larkana'ya bağlı Garhi Hodabaş'daki anıt mezarı ziyaretçi akınına uğruyor. Ülkenin dört bir yanından anıt mezara gelen ziyaretçiler, Butto'nun mezarını çiçeklerle süslerken bir yandan da gözyaşı döküyorlar. Ziya ül-Hak tarafından idam edilen babası Zülfikar Ali Butto'nun yanına defnedilen Butto için halkın 1 ay kadar daha yas tutacağı bildiriliyor. Pakistan geleneklerine göre, Butto'nun evinde de 40 gün boyunca taziye kabulü yapılacak.

Butto'nun Larkana'daki doğduğu ev taziyeye gelenlerle dolup taşarken, burada çok sıkı güvenlik önlemleri uygulanıyor. Butto'nun eşi Asıf Ali Zerdari evde taziyeleri kabul ederek, ziyaretçilere de bizzat dua ettiriyor.
Duvdu bölgesinden Benazir Butto'nun kabrini ziyarete gelen Muhammed Rashidhan, "Liderimizi kaybettik, bu nedenle üzüntülüyüz. Onun bu saldırı sonucunda öldürülmesinin acısını hep kalbimizde hissedeceğiz. Şimdi doğduğu yerde rahat uyusun" derken, Dowa Kharsuhd isimli başka bir Pakistanlı ise "O hepimize sahip çıkan bir liderdi. Her gün kabrine gelip ziyaret ediyoruz. Biz tarif edilmesi zor bir acı yaşıyoruz" şeklinde duygularını dile getirdi.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]