Okul müdürü ve iki yardımcısına şok suçlama

Adapazarı’nda bir ortaokulda görevli idarecilerin, destekleme ve yetiştirme kurslarından derse girmedikleri halde ücret aldıkları iddiası üzerine Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Adapazarı’nda bulunan bir ortaokulda görevli okul müdürü ve yardımcılarının, derse katılmadıkları halde destekleme ve yetiştirme kurslarından hak ediş aldıkları iddiası eğitim camiasında ayyuka çıktı. Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; H.M. H.A. ve A.G. adlı idarecilerin, hafta içi ders saatleri dışında olması gereken kursları yönergeye aykırı olarak Cumartesi günleri kurs açmışlar gibi organize ediliyor iddiasına soruşturma başlattı.

İL DIŞINDAYKEN BİLE

Eğitim camiasında büyük yankı uyandıran olaya konu okul yöneticilerinin okulda olmadıkları dönemde bile hak ediş aldıkları ileri sürüldü. İl dışında veya açık öğretim sınavlarında görevli oldukları tarihlerde bile kurs vermiş gibi ücret aldıkları iddiası da Milli Eğitim tarafından ayrıca araştırma konusu oldu. Okul yöneticileri hafta sonu kurs organizasyonunun fark edilmemesi için her ay düzenli olarak öğretmen WhatsApp grubunda paylaşılan maaş bordrolarında kendilerine yer vermedikleri öğrenildi.

 

2 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
80a7d9bb8b842443c605c1554695d01c@