Canlı yayında şok sözler; 3 gün boyunca cesetle yattım

Canlı duvar
canlı maç yayını
6 ay önce

Türkiye, Müge Anlı'da gündeme gelen 9 yaşındaki Şiar'ın ölümünü konuşuyor. 8 yıl ceza aldıktan sonra tahliye edilen Gülizar Amanet, 3 gün boyunca oğlunun cesediyle yattığını söyledi.

28 Nisan 2020’de Kocaali ilçesinde meydana gelen yangında, 9 yaşındaki Şiar Kılıç hayatını kaybetmişti. Baba Samet Kılıç, oğlunun ölümünün şüpheli olduğu iddiasıyla Müge Anlı ve ekibinden yardım istemişti.

Küçük çocuğun annesi Gülizar  Amanet, 26 Ağustos 2020’de canlı yayında Müge Anlı’nın ısrarlı sorularına dayanamayarak kan donduran bir itirafta bulunmuştu.

"Sevgilim Hami, öldüresiye dövdü"

Anne Gülüzar  Amanet , "Sevgilim Hami K., oğlumu yangından önce öldüresiye dövdü, yerden kalkamadı. Öldü sandım. Hami K., 3 çocuğumu da demir çubuklarla taciz ediyordu" demişti.

İtirafı ihbar kabul eden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince canlı yayında gözaltına alınan anne Gülizar  Amanet ve sevgilisi Hami K., Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilmiş.

Olayla ilgili yapılan incelemede Şiar’ın öldürülmesi olayından bilgisi oldukları belirlenen Hami K’nin annesi Emine K. ve kardeşi Yasin K. da gözaltına alınmış. Anne Gülüzar., sevgilisi Hami K., Emine K. ve Yasin K. tutuklamıştı.

Sanıkların yargılanmasına devam edildi

Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki davada sanık Hami K’nın, çocuğa karşı canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet, çocuğun cinsel istismarı suçunun teşebbüs aşamasında olmasından dolayı 9 yıl, çocuğa karşı eziyet suçundan 5 yıl ve kişilerin hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından tehlikeli olacak biçimde ya da kişilerde korku, kaygı veya panik oluşturacak tarzda yangın çıkarmadan 3 yıl hapse mahkum etti.

Heyet, Şiyar Kılıç’ın yangın öncesinde öldüğünün Adli Tıp Kurumu raporunda tespit edilmesi sebebiyle Gülüzar  Amanet , Emine ve Yasin K.’nın üzerlerine atılı öldürme suçlarından ayrı ayrı beraatlerine karar verdi.

Aynı zamanda heyet, yardım ve bildirim yükümlülüklerini yerine getirmemelerinden dolayı 3’er yıl, suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme suçundan 5’er yıl hapis cezası verdi.

Gülüzar  Amanet'i yurt dışı çıkış yasağı şartıyla tahliye eden mahkeme heyeti, cezalarda sanıklar lehine iyi hal indirim hükümlerini uygulamadı.

CEZAEVİNDEN ÇIKTI, MÜGE ANLI'DA ESKİ EŞİ İLE YÜZLEŞTİ

Cezaevinden şartlı tahliye olan Gülizar  Amanet, Müge Anlı'nın yayınına katıldı.


Açıktan okul okuduğunu, grafiker olmak istediğini söyledi.

Kendine yepyeni hayat kurduğunu söyleyen Gülüzar, Hami'den şiddet gördüğünü ve eve hapis edildiğini anlattı. Oğlunu kendisinin öldürmediğini anlatan Amanet, Hami'nin oğlunu öldürdüğünü ve evi ateşe verdiğini de söyledi. Oğlunu koruyamadığını söyleyen Gülizar, oğlunun cenazesiyle 3 gün boyunca uyuduğunu anlattı.