Öğrenciler söyledi, dinleyenler duygulandı

Adapazarı Hacı Zehra Akkoç Kız Lisesi tarafından 19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Müzik Dinletisi, Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Müzik dinletisi programına Okul Müdürü Asım Kocataş, Müdür Yardımcısı Erhan Ayhan, davetli okul müdürleri, öğretmenler, veliler ile öğrenciler katıldı.
Orhangazi Kültür Merkezi’nde müzik dinletesi programında Hacı Zehra Akkoç Kız Lisesi Müzik Öğretmeni Adnan Şimşek ve Ahmet Akkoç Ortaokulu Müzik Öğretmeni Umut Yavuz’un öncülüğünde öğrencilerden oluşan koro, muhteşem bir müzik dinletisi sundu.

Hacı Zehra Akkoç’un yetenekli kızları, Türk Halk Müziği’nin sevilen eserlerini başarıyla seslendirdiler. Âşık Veysel’in “uzun ince bir yoldayım” ve “ordunun dereleri aksa yukarı aksa” eserlerine davetlilerin de eşlik etmesi salonda duygulu anlar yaşattı.

Hacı Zehra Akkoç Kız Lisesi Müdürü Asım Kocataş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan faaliyetin amacına ulaştığını belirterek, okulun klasiği haline gelen müzik konserine katkı veren müzik öğretmenleri Adnan Şimşek ve Umut Yavuz başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]