MHP İl Teşkilatı Akîl İnsanlarla görüşecek

MHP Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül, yarın Sakarya’ya gelecek olan Akil İnsanlar heyetinin sadece akreditesi yapılan kişilerle görüşecekleri duyumunu aldıklarını belirterek, görüşmelerin yapılacağı otele giderek Akil insanlarla görüşme talebinde bulunacaklarını söyledi.

Geniş güvenlik önlemlerinin de alınacağını duyduklarını kaydeden Bülbül, “Kimi kimden koruyorsunuz” dedi.

"İhanet Projesi"

MHP Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül, Haftalık basın toplantısını MHP İl binasında gerçekleştirdi. Gündeminde yarın Sakarya’ya gelecek olan Akil İnsanlar heyeti olan Bülbül, “Yarın Akil İnsanlar heyeti şehrimize gelerek faaliyetlerde bulunacaklar. Programlarını inceledik ve gördük ki vatandaşlarla milletle biraraya gelme cesaretleri yok. Sadece akredite yapılan kişilerle veya davet edilen kişilerle görüşecekler. Haklıysanız bunu vatandaşla paylaşın. Bunu anlatabilme ihtimalleri yok. Başından beri söylüyoruz bu tamamen bir ihanet projesidir” dedi.

"Akil insanlar olayların iç yüzünü bilmiyorlar"


Çözüm süreci konusunda pazarlık ve tavizler verilmediğinin söylendiğini hatırlatan Bülbül, “Silahlar sustu teröristler çekiliyor deniyor. Bunun nasıl olduğunun sorulduğunda ise AKP İl Başkanı bile bunun cevabını veremiyor. Spekülasyon olmasın diye gizli tutulduğunu söylüyorlar. Ben iddia ediyorum ki AKP İl Başkanı da bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyor. Çünkü onlar da aldatılıyorlar. Bu ülkenin bölünmesi için yıllarca uğraşanlar bugün Akil insan oldular. Bunlar da işin iç yüzünü bilmiyorlar ki millete ne anlatacaklar. Yeşillik olsun diye aralarına Hülya Koçyiğitleri, Orhan Gencebayları da koydular. Ayhan Sefer Üstün milleti tehdit etmesini biliyor. Hiç kimse bu milleti tehdit edemez. Bölücüler küstahça tablolar ortaya koyarken, APO’ya özgürlük diye sloganlar atarken ellerinde Türk bayrağı olan insanlar provokasyon yaptıkları gerekçesi ile toplantılara alınmıyorlar. Biz elimizde Türk bayrağı olduğu için hesap vermekten ancak şeref duyarız. Biz yıllardır vatandaşlarımızın teşkilatlarımızın provokasyonlara kapılmaması için yoğun çaba sarfediyoruz” dedi.

"Bu işin arkasını bırakmayacağız"


Başbakan’ın bugün PKK ile yapılan pazarlığı muzaffer bir komutan edası ile anlattığını öne süren Bülbül, “Türk milleti yok sayılıyor. Kendi partililerini ikna edemeyen AKP milleti ikna etmeye çalışıyor. Akil insanların gördüğü tepkiler vatandaşların salt bireysel tepkilerdir. Silah bırakma veya teslim olma diye bir şey yok ortada. Adamlar diyor ki silahlarımızı arkamıza sakladık, Türkiye’nin 30 kilometre ötesinde bekliyoruz. Başımızda kılıç şantajla bekliyorlar. Aysel Tuğrul çıkıyor diyor ki APO serbest kalmadan özerklik olmadan barış olmaz. Bunlar bu kadar rahat konuşurken, hükümet pazarlık yok diyor. Bizler Misaki Milli sınırlarının sonuna kadar arkasındayız diyen bir babayiğit çıkmıyor. Herkese baskı yapılıyor. MHP olarak tek kişi kalana kadar bu işin arkasını bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

"APO, AKP’yi ayakta tutan benim demişti"


Bülbül, “MHP’nin terörden beslendiğini iddia edenlere şunu söylemek isterim. Terör biterse MHP bitermiş. Biz terörle beslenmiyoruz. APO, AKP’yi ayakta tutan benim demişti. MHP aksiyonel bir harekettir. Her zaman da var olacağız. Sergilenen ikiyüzlü siyaseti ortaya sermek bizlerin boyun borcudur. Diyorlar ki MHP ve CHP’nin tabanı süreci destekliyor başındakiler karşı çıkıyor. Yahu adama sorarlar. AKP’li olup ta bu iş nereye gidecek diye soran bir sürü insan var. Sen onları ikna edememişken kimi kandırıyorsun?” dedi.

"Önce bizi ikna etsinler"

Yarın Sakarya’ya gelecek olan Akil İnsanlar heyeti ile görüşmek için yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Elmas Otel’e gideceklerini anlatan Bülbül, “Biz kalabalık bir toplulukla da oraya gidebilirdik. Biz oraya giderek toplantıya girmeyi talep edeceğiz. Toplantıya sadece akredite olanlar ve davet edilenler alınacakmış. Önemli değil. Gelsinler önce muhalefet olarak bizi ikna etsinler. Orada herhangi bir zorlukla karşılaşacağımızı sanmıyorum. Kendimize yakışır bir şekilde orada olacağız ve kendimizi ifade edeceğiz. Bu sürecin karşısında dimdik duran sadece MHP’dir. Elmas Otel çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınacakmış. Biz oraya topla tüfekle gitmeyeceğiz. Kimi kimden koruyacaksınız” diyerek, yarınki Akil İnsanlar Heyetiyle mutlaka görüşeceklerinin altını çizdi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]