Mesleki yol göstericim; SAMEK

Danışmanlık, Marka Patent Hizmetleri, Belgelendirme, Mesleki Eğitim Hizmetleri
Danışmanlık, Marka Patent Hizm…
Mesleki eğitimler
hekim mesleki sorumluluk sigor…
5 yıl önce
Akyazı SAMEK yılsonu sergisinin açılış töreninde konuşan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “İnsanımıza direkt dokunan bu tür eğitimlerimizi sürdüreceğiz” derken; Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, “Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’ni ilçemize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi. SAMEK kursiyeri Özlem Üstgören ise; attığı her adımda SAMEK’in yol gösterici olduğunu söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nda (SAMEK) yılsonu heyecanı devam ediyor. Bu kapsamda Akyazı SAMEK kursiyerlerinin yıl boyunca hazırladıkları el emeği eserlerden oluşan yılsonu sergisi, Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’ndeki açılış programıyla Sakaryalıların beğenisine sunuldu. Programa Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İbrahim Aktürk, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Sıcak yuvamız

Büyükşehir Belediyesi SAMEK müzik eğitmenlerinin mini konseri ile başlayan açılış töreninde söz alan Akyazı SAMEK kursiyeri Özlem Üstgören “SAMEK bizlere çok şey kattı. Geleceğim için attığım her adımda SAMEK benim mesleki yol göstericim oldu. Evimiz gibi gördüğüm bu sıcak yuvamızda kursiyerlere kendi ayakları üzerinde durmalarını sağalacak pek çok imkan veriliyor. Katıldığımız kurslar sadece el becerimizi geliştirmekle kalmıyor aynı zamanda kişisel ve sosyal becerimizin de gelişmesinde önemli rol oynuyor. Almış olduğumuz eğitimlerin, özel yaşamlarımızda ki problemlerden soyutlayarak kendimizi bulmamızı, hissetmemizi, gelişmemizi sağlayan bir rehabilite etkisi bulunmaktadır. Bizlere bu imkanı sağlayan herkese çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Yapılan en kıymetli yatırım

Programda söz alan Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, “İlçemizin sosyal ve kültürel en önemli değerlerinden olan Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’ni ilçemize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz. Kardeşlik ve dostluk duygusu içinde bine yakın Akyazılı kursiyer burada kültürel ve sosyal eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Akyazı’ya gösterilen hizmetler için şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuşurken; Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı “Eğitim öğretim sürecini belli bir yaş aralığında sınırlayamayız. Bilgi, dinamik bir olgudur ve insanların sürekli olarak öğrenmeye ihtiyacı vardır. Son yıllarda özellikle eğitim faaliyetlerine verilen destekler insana yönelik yapılan en kıymetli yatırımlardır. Kadınlarımız eğitim ve öğretim konusunda oldukça istekliler fakat erkekler kişisel gelişimlerine fayda sağlayacak bu kurslarımıza daha az ilgi gösteriyorlar. Yediden yetmişe tüm halkımızı SAMEK’lerde eğitim almaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Eğitimler sunmaya devam edeceğiz

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Büyükşehir Belediyesinin en anlamlı projelerinden olan SAMEK’ler kurulduğu günden bu yana Sakaryalı hemşerilerimizin ilgi, beceri ve tercihleri doğrultusunda yaygın eğitim faaliyetlerini ücretsiz bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. 2017 eğitim sezonunda toplamda 10 bin kursiyerimize 80'in üzerinde branşta sanat ve meslek eğitim kurslarını ücretsiz bir şekilde sunduk. ‘Halk Üniversitesi’ ismiyle ifade ettiğimiz SAMEK kursları Akyazı ilçemizde 2007 yılından bu yana hizmet sunmaya devam ediyor. Kursiyerlerimiz Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’nde eğitimlerini konforlu ve kaliteli bir şekilde almaktadır. İnsanımıza direkt dokunan bu tür kültürel ve sosyal eğitim çalışmalarının öneminin farkında olduğumuzu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu farkındalıkla eğitimlerimizi sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol, kursiyerlere katılım belgelerini takdim etti. Ardından serginin açılışı gerçekleştirildi.