Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Liseli öğrenciler gösterileriyle büyük beğeni topladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi 4’ncü Liselerarası Tiyatro Şenliği tüm hızıyla sürüyor. Sanatseverler oyunlara büyük ilgi gösteriyor.

AKM\'de sahne sırası, Özel Kerime Hatun ve Özel Marifet Lisesi öğrencilerindeydi. "S Tipi" oyununu başarıyla sahneleyen öğrenciler izleyenlerden tam not aldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 4\'üncüsü düzenlenen Liselerarası Tiyatro Şenliği tüm hızıyla devam ediyor. Şenliğe, Özel Kerime Hatun ve Özel Marifet Lisesi öğrencilerinin sahnelediği “S Tipi” oyunuyla AKM Sahnesi\'nde devam edildi.

Tiyatroseverlerin ilgiyle izlediği oyunda, sosyal bir varlık olan insanın teknolojinin gelişmesiyle birlikte yalnızlaşması ve sanal alem denilen yeni bir yaşam biçimi trajikomik bir dille anlatıldı.

Yönetmenliğini ve sorumlu öğretmenliğini Yasemin Menekşe’nin yaptığı oyunda, Eymen Türk, Zülal Yılmaz, B. Berika Yavuz, Fevzi Avcı, Oğuzhan Alagöz, Kaan Keskin, Emirhan Kurtiş, Fırat Erdoğan, Fulya Şen, Kadirhan Üstündağ, Yusuf Demir, Zeliha Baybars, İremnur Şirin, Berna Cebecioğlu isimli öğrenciler rol aldı. 4’ncü Liselerarası Tiyatro Şenliği, 6 Haziran Perşembe günü sona erecek.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]