Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Kitap ve Gazeteler İnternet Kafelerde

Mardin Valiliği, il genelinde bulunan internet kafe, kafeterya ve kahvehanelerde okuma alışkanlığını kazandırmak için iş yerlerinde kitaplık ve gazete bulundurma zorunluluğu getirmeye hazırlanıyor.

Mardin'de internet kafeler ile kafeteryalara kitap ve gazete bulundurma zorunluluğu getiriliyor. Mardin Valiliği, Belediye ve Emniyet Müdürlüğü il genelinde bulunan internet kafe, kafeterya ve kahvehanelerde okuma alışkanlığını kazandırmak için iş yerlerinde kitaplık ve gazete bulundurma zorunluluğu getirmek için denetimlere başlanacağı bu uygulayama uymayanlara cezai müeyyidelerin uygulanacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye geneli başlatılan Türkiye Okuyor Kampanyası kapsamında alınan karar doğrultusunda harekete geçeceklerini belirten Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, 2005 yılında çıkan yasa doğrultusunda internet kafe ve kahvehanelerde kitaplık ve gazete bulundurma zorunluluğu bulunduğunu söyledi.

Vatandaşları okumaya yönlendirmek için önümüzdeki günlerde bu iş yerlerine yönelik denetimlerin başlanacağını ifade eden Kılıçlar, "Bu denetimlere uymayanlara gerekli cezai müeyyidelerin uygulanacaktır. İnternet kafe ve kahvehaneler sadece oyundan ibaret değildir. Burada oturan vatandaş bilgisayarını da kullanacak, kitabını gazetesini okuyacak. Okuyan ve araştıran bir toplum haline gelmemiz gerekir. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir. Oturduğumuz yerde kitap ve gazete okumalıyız. Ancak bu şekilde kültürlü ve bilgili bir toplum oluruz." dedi.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]