Ak Parti'de Yerel Seçim Hazırlıkları

AK Parti AR-GE Başkanlığı bünyesinde Ankara ve İstanbul'da faaliyet gösteren Siyaset Akademisi, 20 ilde Yerel Yönetimler Programı çerçevesinde, yaklaşık 12 bin katılımcıya yerel yönetimler odaklı eğitim verecek.

AK Parti AR-GE'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, programın 30 Ocak tarihinden itibaren yıl sonuna kadar süreceğini söyledi.
 
Program, ülke içinde siyasal bilinci ve siyasal sorunlara duyarlılığı artırmak, AK Parti içinde nitelikli kadroların yetişmesini sağlamak ve yerel siyasetçiler ile siyasete ilgi duyanların konuyla ilgili donanım ve birikime sahip olmalarını sağlamayı amaçlıyor.
 
Eğitimler Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Van illerinde yürütülecek.
 
Eğitim faaliyetleri kapsamında 10 hafta boyunca yerel yönetimlerle ilgili teorik derslerin yanı sıra kişisel gelişim ve ve deneyimlerin aktarılacağı dersler de verilecek.
 
Sadece parti üyeleri değil, isteyen tüm vatandaşlara açık olacak eğitim programına katılacaklarda asgari lise mezunu ve 24 yaşında olma koşulu aranacak.
 
Programa katılım ücretli
 
Katılım ücrete tabi olacak, kadınlardan erkeklerin yarısı düzeyinde ücret alınacak. Programa en az yüzde 70 devam zorunluluğu bulunacak ve eğitimlerin sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara sertifika verilecek.
 
Denemeç, bir soru üzerine ücretin DPT'nin "İllerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Endeksi" ne göre 100 ile 500 YTL arasında belirlendiğini, katılımcıların yüzde 10'unu aşmamak koşuluyla gelir seviyesi düşük olanlara yüzde 50 indirim uygulanabileceğini, olanakları yetersiz olanlar için ise ayrıca yüzde 5 oranında bir kontenjan ayrıldığını bildirdi.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
5fd10a3abca06e72e93b037db1d54111@